Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek, Top7-Odroczona płatność od PayU w każdym sklepie internetowym

Odroczona płatność od PayU w każdym sklepie internetowym

Dostępność w tysiącach sklepów internetowych, możliwość sfinansowania zakupów o wartości nawet kilku tys. złotych i bezkosztowe odroczenie zapłaty aż do 30 dni – tak w skrócie działa usługa PayU Płacę później, która podbija rynek e-handlu w Polsce.

PayU Place Pozniej grafika

PayU Place Później

PayU Płacę później to nowy sposób finansowania zakupów internetowych i jedyna tego typu usługa działająca już na szeroką skalę w sklepach internetowych w Polsce. Od marca br. usługa jest dostępna dla każdego sklepu internetowego nawiązującego współpracę z PayU, a pierwsze sklepy zaoferowały to rozwiązanie w ramach pilotażu już we wrześniu 2017 r.

Wybierając PayU Płacę później można zapłacić za produkty lub usługi o wartości od nawet 100 zł. Sklep otrzymuje zapłatę od razu, a spłata zobowiązania odbywa się za pośrednictwem partnera pożyczkowego PayU – firmy Kreditech, która znajduje się w top 10 najwyżej ocenianych fintechów na świecie. Kupujący mogą bezkosztowo odroczyć termin płatności za zakupy aż do 30 dni.

Po wyborze PayU Płacę później w sklepie internetowym wystarczy podać kilka danych osobowych, a następnie – na podstawie dotychczasowych danych transakcyjnych użytkownika PayU oraz analizy danych behawioralnych wykonywanej przez partnera pożyczkowego – podejmowana jest decyzja kredytowa. W procesie oceny zdolności kredytowej Kreditech wykorzytuje algorytmy oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Dla konsumentów, którzy dotychczas otrzymywali negatywne decyzje kredytowe z powodu np. braku historii kredytowej lub regularnych wpływów na konto, oznacza to szerszy dostęp do usług finansowych.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ponad 80% użytkowników korzystających z usługi po raz pierwszy jest w stanie sfinalizowac zakup w czasie do 3 minut. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia 30-dniowego terminu spłaty i rozłożenia zobowiązania na 3 lub 6 miesięcznych rat, ponosząc wówczas standardowe koszty pożyczki.

Usługa PayU Płacę później jest efektem strategicznej współpracy PayU i grupy technologicznej Kreditech, w którą w maju 2017 r. PayU zainwestowało 110 mln euro. Polska jest pierwszym krajem, w którym nowy sposób finansowania zakupów został zaoferowany sklepom internetowym i konsumentom. Użytkownicy PayU testowali PayU Płacę później
w wybranych sklepach od września ubiegłego roku.

Więcej informacji na temat usługi PayU Płacę później: https://place-pozniej.payu.pl/

źródło: PayUAutor |2018-07-10T18:32:37+02:0010 lipca 2018 18:32|Kategorie: e-Handel, Newsy, Płatności, Rynek, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.