Jesteś tutaj:---Neverout – premiera polskiej gry na konsoli Nintendo Switch

Neverout – premiera polskiej gry na konsoli Nintendo Switch

Poznańskie studio deweloperskie Gamedust informuje o premierze Neverout na platformie Nintendo Switch. Tą unikalną grą logiczną do tej pory cieszyć się mogli jedynie posiadacze sprzętu dedykowanemu wirtualnej rzeczywistości. Twórcy dostrzegli jednak ogromy potencjał w nowej konsoli Nintendo i zdecydowali się na ambitny projekt przeniesienia swojej gry na tę platformę.

 

Neverout to wymagająca gra logiczna, w której bezimienny bohater, niczym bohater filmu „Cube”, musi wydostać się z tajemniczego sześcianu. Autorzy przygotowali ponad 60 poziomów, które zapewnią rozrywkę przez długie godziny. Podczas pokonywania pierwszych etapów gracz zapozna się z nietypową mechaniką rozgrywki i tajemniczym środowiskiem gry. Stopień trudności szybko wzrasta, z każdym kolejnym poziomem ucieczka z pułapki staje się coraz bardziej skomplikowana. Jeden błąd może spowodować, że gracz wyląduje na polu elektrycznym lub w naszpikowanej ostrymi kolcami pułapce.

 

Gdy projektowaliśmy Neverout, naszym głównym celem było stworzenie gry, która dostarczy wyjątkowych doświadczeń podczas rozgrywki w VR. Chcieliśmy, aby gracz mógł w pełni się zanurzyć w świecie gry i poczuć jakby naprawdę był zamknięty w klaustrofobicznym pomieszczeniu. Kilku z pracowników Gamedust zakochało się jednak w Nintendo Switch wkrótce po jego premierze. To dzięki ich namowom zdecydowaliśmy się przenieść Neverouta na tę konsolę. Gra zachowała swój niepowtarzalny klimat i wciągającą rozgrywkę – komentuje Piotr Jaworski, CEO w Gamedust.

 Pierwsze recenzje gry potwierdzają słuszność decyzji o przeniesieniu Neverouta na hybrydową konsolę Nintendo. Redaktorka serwisu Roobla.com stwierdziła, że rozgrywka oferuje niepokojącą atmosferę i chociaż w grze nie spotkamy żywych przeciwników, to nigdy nie można czuć się bezpiecznie. Z kolei w recenzji serwisu Playdome.hu podkreślono, że nastawiona na zagadki rozgrywka jest najmocniejszą stroną Neverouta. Redaktor zwraca uwagę na mechanikę gry – gracz może zmieniać płaszczyznę po której się porusza, co powoduje, że grawitacja zaczyna oddziaływać na inną ścianę sześcianu. W tym momencie najłatwiej stracić życie, gdyż nieprzymocowane elementy otoczenia mogą przygnieść gracza.

Neverout jest dostępny do nabycia od 10 lipca w Nintendo eShop za 24,99 PLN.

źródło: GamedustAutor |2018-07-10T18:27:52+02:0010 lipca 2018 18:27|Kategorie: Newsy|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.