Jesteś tutaj:-, Płatności, Rynek-Parafia Jastrzębia Góra – tu w kościele można płacić kartą

Parafia Jastrzębia Góra – tu w kościele można płacić kartą

Parafia św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu, czy przesadza?  Od wczoraj, w zakrystii pojawił się terminal płatniczy mający pomóc wiernym w elektronicznym składaniu ofiar.

Wierni z parafii św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze mogą złożyć ofiarę za pomocą karty płatniczej – poinformował proboszcz o. Andrzej Batorski. – Terminal płatniczy mamy od wczoraj. Właśnie przed chwilą przyszedł mężczyzna i złożył ofiarę przy pomocy karty.  Ma to być ułatwienie dla wiernych, którzy nie noszą przy sobie gotówki – mówił o. Andrzej Batorski.

Zdaniem jezuity o. Batorskiego, coraz więcej ludzi nie nosi przy sobie gotówki. „Sam nie używam gotówki, to dla mnie niepraktyczne. Nieraz byłem świadkiem sytuacji, kiedy wierni nie mieli przy sobie pieniędzy i źle czuli się z faktem, że nie mogą złożyć ofiary” – podkreślił.

O. Batorski zapewnia, że nie będzie chodził z terminalem po kościele w trakcie mszy św. Każdy, kto zechce, będzie mógł złożyć ofiarę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W jego ocenie, niedługo taka praktyka stanie się w Kościele katolickim powszechna. Wprowadzenie nowego sposobu płatności był możliwy dzięki współpracy parafii z Fundacją Polska Bezgotówkowa.  W efekcie przez 12 miesięcy usługa będzie bezpłatna. Niewykluczone, że terminal pozostanie w parafii także po upływie tego roku.

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: Jastrzębia Góra: Kościół z terminalem. Ofiara „na tacę” kartą płatnicząAutor |2018-05-11T15:58:38+02:0011 maja 2018 15:49|Kategorie: Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. JanSebastianMariuszPiotrVanPolko 11 maja 2018 w 17:10 - Odpowiedz

  Tylko ciemny lód składa ofiary na ten patologiczny kler. Do pracy i opodatkować ,a nie żebrać.

 2. Leono 11 maja 2018 w 19:16 - Odpowiedz

  Najpierw pozamykac takich jak Ty postępowy lemingu. Nie chcesz, nie dajesz. Proste!

 3. Irmina 11 maja 2018 w 22:12 - Odpowiedz

  A co z podatkiem z tacy Płatniczej?

 4. Marcin 11 maja 2018 w 23:22 - Odpowiedz

  Od kiedy płaci się za wiarę? A po drugie kto mając coś w głowie i choć trochu myśli nie będzie wierzył w coś czego nie ma.

 5. Pytam się 12 maja 2018 w 00:45 - Odpowiedz

  Leono synku a jak nie mam zamiaru robić tego co KK nakazuje swoim barankom toteż nie muszę czy jednak muszę robić tak jak mafia watykańska chce

 6. Tesa 12 maja 2018 w 19:32 - Odpowiedz

  Szkoda że kościół nie jest taki nowoczesny w sprawach religijnych jak w przypadku kasy

 7. Calm7-2018 13 maja 2018 w 10:02 - Odpowiedz

  Niech lepiej stały cennik usług wprowadzą – bo niby za mszę, wypominki jest „co łaska” – a jest to nieprawdą. Cennik za pogrzeb, ślub itp. Gdzie to jest? yh, wredne…

 8. Radek 13 maja 2018 w 21:00 - Odpowiedz

  Za granicą to już dawno działa. W Polsce znowu emocje. Kto wierzy niech daje proste. Kto nie, to nie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.