Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Top7-Komentarz F5 Networks dotyczący wycofania ze sprzedaży zabawek CloudPets

Komentarz F5 Networks dotyczący wycofania ze sprzedaży zabawek CloudPets

Największe globalne sieci handlowe, w tym Amazon i eBay wycofują ze sprzedaży popularne pluszowe zabawki dla dzieci CloudPets, ze względu na zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem i możliwość wykorzystania zabawek do ataku przez hakerów.

Ireneusz Wiśniewski

Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający w F5 Networks Polska

Poniżej  komentarz eksperta F5 Networks Polska, firmy specjalizującej się w zwalczaniu zagrożeń cyberbezpieczeństwa sieci i aplikacji.
Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający w F5 Networks Polska:

Oznaczenie CE jest potwierdzeniem, że dany produkt spełnia standardy bezpieczeństwa użytkowania i ochrony zdrowia wymagane na obszarze EOG. Jednak konsumenci widząc ten znak mogą błędnie założyć, że interaktywne zabawki przeszły odpowiednie testy bezpieczeństwa jeśli chodzi o wykorzystane w nich oprogramowanie. Zagrożenie włamaniem się przez hakerów do zabawek podpiętych do sieci, takich jak CloudPets, ukazuje problem niepożądanego nasłuchiwania i nagrywania rozmów użytkowników i zbierania wrażliwych danych przez otaczające nas urządzenia.
Sprzedawcy powinni wyciągnąć wnioski z obecnej sytuacji i wprowadzić wymóg minimalnego poziomu cyberbezpieczeństwa, który muszą spełnić producenci, zanim ich produkty będą mogły trafić do sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych wprowadzana jest właśnie ustawa cybernetyczna dotycząca Internetu Rzeczy – zgodnie z nowymi wymogami wszystkie urządzenia muszą spełniać określone standardy, bez domyślnych haseł i z solidnym wbudowanym oprogramowaniem. Odpowiedzialność nie pozostaje jednak jedynie po stronie sprzedawców, a konsumenci muszą być świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z zakupem urządzeń podłączonych do sieci i wymagać od producentów wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń.
Inteligentne zabawki są kolejnym rodzajem cały czas rosnącej grupy urządzeń podpiętych do sieci, które mogą zostać użyte przez hakerów jako narzędzie do przeprowadzenia ataku i pozyskania prywatnych informacji o użytkownikach.

źródło: F5 Networks Polska

Czytaj też: Producent zabawek przyczynił siędo gigantycznego wycieku danychAutor |2018-06-09T09:42:48+01:009 czerwca 2018 09:40|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Nika 9 czerwca 2018 w 20:55 - Odpowiedz

    Nawet zabawkom nie podarują

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.