Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Rynek, Top7, Wydarzenia, Wywiady-Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? „Część zawodów może zniknąć”

Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? „Część zawodów może zniknąć”

Firmy na rozwój i wdrożenie systemów sztucznej inteligencji wydadzą 200 mld dol. do 2021 r. – wynika z danych firmy doradczej Deloitte. Sztuczna inteligencja pomoże przedsiębiorstwom stać się bardziej efektywnymi. Jednak automatyzacja i robotyka to może być również zagrożenie dla rynku pracy, o czym dyskutowano podczas jednej z debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Automaty na pewno zmienią sposób, w jaki będziemy pracowali. Część zawodów może zniknąć, ale mówimy tu o zawodach, osobach, które wykonują prace bardzo powtarzalne, nużące – mówi w rozmowie z MarketNews24, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Paweł Zarudzki, lider zespołu robotyki i automatyzacji kognitywnej Deloitte.

Ale jednocześnie uspokaja: – Uważa się, że z powodu robotyzacji na rynku brytyjskim od 2011 do 2015 r. zniknęło ok. 800 tys. miejsc pracy. Ale w to miejsce technologie pozwoliły wygenerować kolejne 3,5 mln miejsc pracy – podkreśla ekspert Deloitte.

źródło: MarketNews24Autor |2018-05-16T11:12:16+02:0016 maja 2018 11:12|Kategorie: Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Top7, Wydarzenia, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.