Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Sprzęt-Trendy na 2016 rok – eksabajty danych i miliony z chmury

Trendy na 2016 rok – eksabajty danych i miliony z chmury

Cloud computing, Big Data i IoT to technologie, które będą stały u podstaw cyfryzacji polskich przedsiębiorstw w 2016 roku – mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions, spółki powstałej w ramach Orange Polska.

Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions
Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions

Z badań IDC wynika, że do 2020 roku technologia cloud computing przyczyni się do wzrostu unijnego PKB o 1,1 proc. rocznie. W Polsce natomiast w 2016 roku rynek chmury osiągnie wartość 213 milionów dolarów, czyli wzrośnie o ok. 30 proc.

Jestem przekonany, że najbliższe lata na polskim rynku będą należały właśnie do cloudu.
I choć sama technologia nie jest nowością, to w dobie cyfrowej transformacji biznesu liczy się elastyczność i szybkość wdrażania zmian. Firmy muszą rozwijać się w kilku obszarach jednocześnie, z których każdy jest równie ważny. To natomiast wymaga dużej mocy obliczeniowej. Szansą na realizację tej strategii jest cloud
” – wyjaśnia Leszek Hołda.

Oprócz usług z chmury, w opinii prezesa Integrated Solutions przyszły rok przyniesie także wzrost zainteresowania zaawansowaną analityką. Według Cisco, w 2014 roku za pośrednictwem globalnych sieci mobilnych przesłano blisko 30 eksabajtów danych. Za pięć lat wartość ta ma przekroczyć 292 eksabajty.

Szybkie tempo przyrostu danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane informacje” – dodaje Leszek Hołda.

Kolejne eksabajty danych to zasługa m.in. postępującej technologii Internetu Rzeczy (IoT). 40 proc. przedsiębiorstw zapytanych przez Gartner przyznało, że w ciągu trzech lat, IoT będzie miał znaczący wpływ na ich działalność. Przyniesie nowe źródła dochodów lub pozwoli na pozyskanie oszczędności.

Coraz większy udział technologicznych innowacji w przedsiębiorstwach sprawi, że ewoluuje także rola dyrektorów IT. Część z nich wspierając proces wdrażania nowości przyjmie funkcję CDO (Chief Digital Oficer), łącząc kompetencje inżynierskie z wiedzą o potrzebach biznesu” – stwierdza Leszek Hołda.

źródło: Integrated Solutions

Autor |2015-12-16T10:40:04+01:0016 grudnia 2015 10:40|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile