Jesteś tutaj:--, Kryptowaluty-Czy można namierzyć skradziony Bitcoin?

Czy można namierzyć skradziony Bitcoin?

Kradzież Bitcoin jest tematem szeroko poruszanym w mediach, co powoduje obawy wśród użytkowników Bitcoina. Oto co powinieneś wiedzieć o śledzeniu skradzionych Bitcoinów.

Cyberprzestępcy, tacy jak hakerzy, nieustannie obierają sobie za cel użytkowników kryptowalut, w tym dostawców usług, inwestorów i osoby prywatne. Takie ataki nasiliły się w ostatnich latach, przyczyniając się do ogromnych strat wartych miliardy w Bitcoin. To skłoniło sieć Bitcoin do reorganizacji środków ochrony, aby zabezpieczyć dane użytkowników.

Wiele firm opartych na Bitcoinach wzmocniło również swoje zabezpieczenia, wykorzystując zaawansowane technologie i narzędzia. Na przykład, wiodące strony internetowe wymiany kryptowalut, takie jak bitcoinsup oferują wskazówki, które mają umożliwić ich klientom złagodzenie skutków odzyskania skradzionych wirtualnych aktywów. Jednak nawet takie środki nie powstrzymały hakerów przed kradzieżą Bitcoin.

Większość ludzi uważa, że śledzenie skradzionej kryptowaluty jest niemożliwe, ale pojawiły się nowe sposoby na odwrócenie losu. Śledczy stają się bystrzejsi i mogą teraz dowiedzieć się, kim są ludzie stojący za konkretnymi kontami Bitcoin pomimo anonimowości. Władze podjęły ostatnio udane próby odzyskania skradzionych funduszy kryptowalutowych w niektórych głośnych sprawach, wskazując na możliwość śledzenia zhakowanych kont Bitcoin.

Sposoby śledzenia skradzionych Bitcoinów

Odzyskiwanie skradzionych Bitcoinów od dawna było pojęciem teoretycznym, ale innowatorzy i organy ścigania odkryli różne praktyczne sposoby, aby to zrobić. Poniżej przedstawiamy niektóre z tych alternatyw.

Nadzór technologii blockchain  

Coraz częstsze przypadki kradzieży kryptowalut stworzyły okazję dla obeznanych z technologią firm do czerpania zysków z pomocy ludziom w śledzeniu skradzionych wirtualnych aktywów. Bitcoin i inne kryptowaluty opierają się głównie na technologii blockchain, która zatwierdza dane transakcji we wspólnej publicznej księdze. Jednak blockchain dostarcza ograniczonych danych o użytkownikach, ponieważ mogą oni również dokonywać transakcji anonimowo. To pozwala przestępcom maskować swoją tożsamość i aktywa poprzez szybkie rozproszenie ich po wielu wirtualnych portfelach.

Firmy nadzorujące blockchain wykorzystują nieodwracalność transakcji, używając oprogramowania do skrobania danych transakcyjnych w sieci. Mogą również używać tych narzędzi do analizowania danych pod kątem podejrzanych działań, takich jak kradzież, umożliwiając im śledzenie, gdzie trafiły fundusze. Wszystkie transakcje kryptowalutowe muszą mieć powiązania z co najmniej jednym adresem publicznym. Tak więc firmy zajmujące się nadzorem technologii blockchain mogą wykorzystać te informacje do zdemaskowania tożsamości osób stojących za nimi, oznaczenia innych transakcji, których dokonali, oraz zidentyfikowania giełd i portfeli, z których korzystają

Śledczy używają zaawansowanego oprogramowania do analizy przepływu kryptowalut, z powodzeniem namierzając hakerów i skradzione fundusze. Nowojorska firma Bitquery, zajmująca się wyszukiwarką blockchain, dostarcza narzędzie analityczne, które wyodrębnia i syntetyzuje dane z blockchainu, a następnie przechowuje informacje w swojej bazie danych, gdzie klienci mogą uzyskać do nich dostęp. Zaczynają od wykrycia wszystkich transakcji związanych z dotkniętym adresem Bitcoin i generują wykresy pokazujące ruchy waluty na konto i z konta. To pozwala im zidentyfikować wzorce, które mogą oferować inne usługi płatnicze lub platformy wymiany, z których korzystają hakerzy.

Narzędzie oprogramowania Proof-of-Concept

Naukowcy zajmujący się bezpieczeństwem cybernetycznym na Uniwersytecie Cambridge odkryli niedawno pomysł z 1816 roku, który może znacząco zmienić sposób śledzenia skradzionych Bitcoinów. Pomysł ten kładzie nacisk na ponowne zdefiniowanie tego, co stanowi skażony Bitcoin. Ich zakodowane oprogramowanie typu proof-of-concept może skanować blockchain i identyfikować lokalizacje skradzionych Bitcoinów, nawet jeśli hakerzy przenoszą je przez kilka portfeli przez wiele lat. Narzędzie pozwala im przejrzeć nagromadzenie algorytmów, które hakerzy często wykorzystują do ukrycia pochodzenia swoich transakcji Bitcoinowych. Nie ma wątpliwości, że skradzione Bitcoiny w końcu trafią do czyjegoś portfela. Wykorzystują to do śledzenia skradzionych Bitcoinów, podążając za pieniędzmi do konkretnego portfela, do którego złodziej je przeniósł. Jednak wdrożenie tej techniki wymagałoby jej przyjęcia przez władze, które ustanawiają przepisy dotyczące tego, co stanowi skażoną lub brudną kryptowalutę.

Kradzież Bitcoinów staje się dziś coraz powszechniejsza, wpływając na obawy wśród uznanych i nowych entuzjastów kryptowalut. Jednak innowatorzy i agencje rządowe wkrótce zapobiegną takim zagrożeniom dzięki praktycznym rozwiązaniom do śledzenia skradzionych wirtualnych aktywów, jak omówiono powyżej.

 Autor |2022-03-27T10:41:44+02:0027 marca 2022 10:41|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.