Jesteś tutaj:-, Kryptowaluty, Newsy-Akceptowanie Bitcoin jako metody płatności w Twoim sklepie internetowym oferuje liczne korzyści dla Twojego biznesu i klientów. Dowiedz się więcej o Bitcoin i eCommerce. 

Akceptowanie Bitcoin jako metody płatności w Twoim sklepie internetowym oferuje liczne korzyści dla Twojego biznesu i klientów. Dowiedz się więcej o Bitcoin i eCommerce. 

Przyjęcie kryptowalut w handlu elektronicznym szybko rośnie, a wiele sklepów detalicznych akceptuje je jako metodę płatności. Bitcoin jest najpopularniejszą walutą na Pattern Trader napędzającą tę transformację. Wzrost popularności cyfrowych portfeli sprawia, że dla firm i klientów bardzo wygodne jest przetwarzanie płatności natychmiast i przy znacznie niższych kosztach. Jednakże, istnieje kilka innych korzyści, które można osiągnąć poprzez integrację Bitcoin z platformą eCommerce. Oto dlaczego Bitcoin jest jedną z najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w e-handlu.

Ekspozycja na szerszy rynek

Ostatnie statystyki wskazują na ponad 300 milionów użytkowników kryptowalut na całym świecie, ze średnim wskaźnikiem posiadania wynoszącym 3,9%. Ponadto, ponad 18.000 firm korzysta obecnie z kryptowalut, a Bitcoin stanowi największą liczbę użytkowników. Zintegrowanie Bitcoin jako metody płatności pozwoliłoby Ci zatem na dostęp do większego rynku globalnego. Umożliwiłoby też dotarcie do znacznie większej liczby klientów z całego świata, którzy już korzystają z kryptowalut.

Natychmiastowe przetwarzanie płatności

Wszystkie transakcje Bitcoin odbywają się na blockchainie, co pozwala użytkownikom na wysyłanie i otrzymywanie płatności w ciągu kilku minut. To jest wygodniejsze niż karty kredytowe, których realizacja płatności może trwać nawet kilka dni. Szybkie przetwarzanie płatności pozwoliłoby Ci na bezproblemową obsługę wielu klientów, co znacznie usprawniłoby Twoją działalność biznesową. Przyjęcie Bitcoin pozwoliłoby Ci również na szybkie wysyłanie płatności do dostawców, którzy akceptują kryptowaluty, za każdym razem, gdy potrzebujesz zamówić nowe produkty dla swojego sklepu.

Tanie przelewy pieniężne

Wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy w Bitcoin nie angażuje osób trzecich, takich jak banki i inni dostawcy usług finansowych. Bitcoin nie jest również przedmiotem wysokich opłat pobieranych na kartach kredytowych. Dlatego wysyłanie i otrzymywanie gotówki w Bitcoin jest zawsze tańsze. To pozwala Twojej firmie obniżyć koszty i usprawnić przepływ gotówki bez wdrażania uciążliwych strategii. Jednak opłaty mogą się różnić w zależności od tego, czy przyjmujesz Bitcoin bezpośrednio do swojego portfela, czy za pośrednictwem usługodawcy. Niemniej jednak, koszty związane z transakcjami Bitcoin są relatywnie niższe niż w przypadku innych elektronicznych metod płatności.

Bezpieczne transakcje

Bitcoin oferuje również większe bezpieczeństwo dla wszystkich swoich użytkowników poprzez klucze prywatne i szyfrowanie danych. Technologia Blockchain wykorzystuje węzły, komputery rozmieszczone na całym świecie do zatwierdzania transakcji. Szyfruje ona dane transakcyjne w bloki, zapewniając, że użytkownicy nie mogą cofnąć płatności po zatwierdzeniu. Poza tym, transakcje nie angażują pośredników, chroniąc tym samym firmy internetowe przed zagrożeniami takimi jak oszustwa. Zaszyfrowane klucze prywatne do portfela Bitcoin umożliwiają również zabezpieczenie funduszy przed włamaniami.

Dokładne i przejrzyste zapisy transakcji

W przeciwieństwie do płatności gotówką lub kartą kredytową, które wymagają prowadzenia oddzielnych rejestrów, technologia Bitcoin kompiluje wszystkie dane transakcyjne w sieci. Generuje publiczną księgę cyfrową z aktualnymi informacjami o wszystkich transakcjach związanych z Twoim kontem. Każdy węzeł w sieci zawiera kopię tego katalogu, co uniemożliwia komukolwiek zmianę danych. Wszyscy użytkownicy Bitcoin mogą uzyskać dostęp do księgi w dogodnym dla siebie momencie za pomocą swoich kluczy prywatnych. W ten sposób możesz śledzić wszystkie swoje transakcje Bitcoin z klientami i dostawcami.

Lepsza kontrola nad pieniędzmi

Bitcoin jest wirtualną, zdecentralizowaną walutą, nie podlegającą regulacjom rządowym ani instytucjom finansowym. To pozwala Ci na większą elastyczność w wydawaniu pieniędzy. Możesz zdecydować się na wymianę Bitcoinów na gotówkę, wykorzystać je do handlu kryptowalutami lub nabywania inwestycji. Możesz również akumulować zyski w Bitcoin jako oddzielną długoterminową inwestycję.

Akceptowanie płatności Bitcoin w Twoim sklepie eCommerce może przynieść wszystkie korzyści omówione powyżej. Pomogłoby to jednak, gdybyś trochę dokładniwj zanalizował i dowiedział się więcej o rynku kryptowalut i najskuteczniejszych sposobach integracji Bitcoin z Twoim biznesem online.Autor |2022-03-25T19:36:21+02:0025 marca 2022 19:29|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.