Jesteś tutaj:-, e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Allegro rozszerza współpracę z InPost i będzie rozwijać nowe usługi szybkiej dostawy

Allegro rozszerza współpracę z InPost i będzie rozwijać nowe usługi szybkiej dostawy

  • Allegro przedłużyło współpracę z InPost w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart! na kolejne 7 lat

  • Wieloletni kontrakt zakłada rozwój nowych usług szybkiej dostawy do Paczkomatów, w tym dostawy natychmiastowej, tego samego dnia oraz dostawy w weekendy.

  • Umowa obejmuje również nowe, ulepszone warunki pakietu usług „Allegro Send”, które zostały wynegocjowane przez Allegro w imieniu sprzedających. 

„Nasi klienci i sprzedawcy bardzo chętnie korzystają z Paczkomatów InPostu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy dlatego zdecydowaliśmy się ją przedłużyć na kolejne 7 lat. Współpraca z InPost to szybkość dostawy, największa w kraju i stale powiększana sieć odbioru oraz darmowe dostawy z Allegro Smart! To wszystko elementy, które pozytywnie wpływają na komfort kupujących podczas korzystania z naszej platformy.”- powiedział Francois Nuyts, Prezes Zarządu Allegro. „Satysfakcja klientów przekłada się bezpośrednio na wyniki naszych sprzedawców, dla których szybkość dostawy i wynegocjowana przez nas cena usług InPost zwiększa atrakcyjność ich oferty.” – dodał Francois Nuyts.

„Jest to kontynuacja wieloletniego strategicznego partnerstwa dwóch dynamicznie rozwijających się firm. Umowa ta umacnia partnerskie relacje InPost i Allegro na kolejnych kilka lat” – komentuje podpisanie umowy Rafał Brzoska, Prezes Zarządu InPost.

Allegro koncentruje się na ciągłym wzmacnianiu satysfakcji kupujących dotyczącej dostaw zakupionych produktów, zwiększając odsetek przesyłek dostarczanych w ciągu 1 do 2 dni , ze szczególnym naciskiem na dostawy następnego dnia. Obecnie dostawy ok. 30% zamówień Allegro są realizowane w kolejnym dniu roboczym od momentu zakupu, a ponad 75% w ciągu dwóch dni. InPost jest wiodącym dostawcą usług ostatniej mili dla e-commerce w Polsce i na dużą skalę dostarcza przesyłki krajowe następnego dnia.

Dzięki nowemu kontraktowi Allegro będzie dalej rozwijać innowacyjne usługi logistyczne, w tym dostawy tego samego dnia, a wkrótce wprowadzi również „natychmiastowe” dostawy do Paczkomatów. Wskaźnik NPS dostaw Allegro wynosi +51 i wyprzedza w tym zakresie wszystkich innych graczy rynkowych. Natomiast NPS dla dostaw Allegro Smart! jest na imponującym poziomie +84 Wskaźnik NPS dla samego InPostu to również +84 co potwierdza efektywność współpracy obu firm z korzyścią dla kupujących.

Dostawy do Paczkomatów i punktów odbioru są najbardziej popularne wśród użytkowników programu Allegro Smart! Liczba korzystających z  Allegro Smart! ciągle rośnie i na koniec czerwca 2020 r. było ich 2,1 miliona. Allegro widzi tutaj duży potencjał do dalszego rozwoju – w tej chwili jedno na sześć gospodarstw domowych w Polsce korzysta z Allegro Smart!. Nowa umowa z InPost stawia nowe, jeszcze wyższe wymagania związane z szybkością dostaw, co spowoduje, że klienci Smart! będą zdecydowanie bardziej zadowoleni z zakupów.

Nowa umowa określa również nowe standardy jakości w umowie ramowej „Allegro Send”, z której korzysta 117 tysięcy firm sprzedających na Allegro. Usługi „Allegro Send” są bardzo popularne zwłaszcza wśród małych i średnich sprzedawców Allegro, ponieważ warunki umowy są bardziej korzystne niż te negocjowane indywidualnie.

„Ważnym elementem nowego wieloletniego kontraktu jest innowacyjność i wspólna praca nad rozwojem nowych usług, które pozytywnie zaskoczą klientów” – skomentował Grzegorz Czapski, Dyrektor Rozwoju Biznesu Allegro – „Wdrażamy wspólnie usługi dostaw tego samego dnia do Paczkomatów. Będziemy również rozwijać innowacyjne na skalę światową usługi „natychmiastowej dostawy” do Paczkomatów. Dzięki temu rozwiązaniu klienci będą mogli odebrać przesyłkę z wybranych Paczkomatów natychmiast po dokonaniu zakupu”.

„Innowacyjność jest na stałe wpisana w kod DNA InPost. Podpisując wieloletnią umowę z Allegro zapewniamy naszemu partnerowi możliwość uczestniczenia w rozwoju naszych produktów oraz dostosowania formatu usług do oczekiwań tej części klientów InPost, którzy są wspólni dla obydwu firm. Sądzę, że już wkrótce będziemy mogli wspólnie poinformować o nowościach w ofercie InPost dostępnych dla klientów Allegro” – powiedział Adam Aleksandrowicz, CFO InPostu

Allegro rozpoczęło już pierwsze testy nowej usługi natychmiastowej dostawy. Na platformie trwa obecnie przedsprzedaż popularnej gry na konsole i komputery FIFA 21 – Edycja Mistrzowska. Kupujący będą mogli ją odebrać z Paczkomatów InPost tuż po północy w dniu premiery 6.10.2020. Podczas ostatnich premier tego typu produktów 90% kupujących odebrało zamówioną grę w pierwszych minutach po północy.

Opublikowane ostatnio przez Allegro wyniki za pierwsze półrocze 2020 pokazują dynamiczny wzrost liczby kupujących i stale powiększającą się liczbę sprzedających wykorzystujących potencjał platformy. Nowa umowa uwzględnia obecną dynamikę, w której InPost zobowiązał się do stopniowego podnoszenia poziomu usług. W okresie obowiązywania umowy strony zobowiązały się do świadczenia wzajemnych usług marketingowych, w tym do dalszego eksponowania marki Allegro na Paczkomatach InPost.Autor |2020-09-21T09:09:23+02:0021 września 2020 09:09|Kategorie: Aplikacje, e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Karo 21 września 2020 w 19:03 - Odpowiedz

    Bardzo dobrze się stało. Inpost jest błyskawiczny i jak do tej pory mnie nie zawiódł ani razu, a nie tylko masowo odbieram paczki, ale też sporo nadaję, więc znam proces od dwóch stron. Korzystam ze smarta, ale tylko jako kupująca, natomiast jako nadawca wybieram szybkie nadania, bo są dla mnie nieskomplikowane i wygodniejsze.

  2. Paula 2 listopada 2020 w 22:05 - Odpowiedz

    Tak jak mówi (a właściwie pisze :D) mój przedmówca – bardzo dobre posunięcie. Osobiście możliwość wysyłki i odbierania paczek z Allegro, dzięki opcji InPostu jest najlepszą i najbardziej opłacalną możliwością. Biorąc pod uwagę ceny i udogodnienia (jak chociażby aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.inpost.inmobile), nie wyobrażam sobie, aby tej współpracy miało nie być. Piszecie, że „Wskaźnik NPS dostaw Allegro wynosi +51 i wyprzedza w tym zakresie wszystkich innych graczy rynkowych.” – nie dziwi mnie to absolutnie, obserwując zarówno swoje wybory, jak i wyboru kupujących (za czasów gdy sprzedawałam). Czekam na więcej informacji w tym zakresie 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.