Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Gadżety, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Wideodzwonek Netatmo wkrótce w sprzedaży

Wideodzwonek Netatmo wkrótce w sprzedaży

Netatmo – francuski producent urządzeń smart home, przedstawia nowość w swojej ofercie. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i z dowolnego miejsca nawiązać kontakt z gośćmi. Użytkownik otrzymuje powiadomienia na smartfon, gdy ktoś zadzwoni do drzwi lub urządzenie wykryje osobę w pobliżu. Urządzenie trafi do sprzedaży 28 września 2020 roku.

thumbnail 5

Powitaj gości gdziekolwiek jesteś

Dzięki Inteligentnemu Wideodzwonkowi Netatmo użytkownik wie, kto stoi pod drzwiami jego domu, nawet pod swoją nieobecność. Zadzwonienie do drzwi uruchamia połączenie wideo ze smartfonem gospodarza, a ten może zdecydować, czy chce rozpocząć rozmowę w danym momencie. Do przeprowadzenia wideorozmowy nie ma konieczności przebywania w domu, gdyż wystarczy połączenie z Internetem.

W ten sposób podczas pracy w biurze użytkownik może poinformować listonosza, gdzie ma zostawić paczkę lub przywitać gości, podczas gdy przygotowuje jeszcze obiad w kuchni.

 

Zwiększone bezpieczeństwo wokół domu

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo chroni dom przed włamywaczami i informuje użytkowników o podejrzanych ruchach w pobliżu posesji. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji urządzenie potrafi odróżnić aktywność będącą wynikiem działania człowieka od nieszkodliwego ruchu. W przypadku wykrycia intruza, użytkownik otrzymuje na smartfon powiadomienie „Wykryto osobę”, a Wideodzwonek może rozpocząć nagrywanie wydarzenia. W zależności od ustawień nagranie zapisuje się lokalnie na karcie SD oraz w lokalizacji w chmurze.

Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwia gospodarzowi rozpoczęcie rozmowy z osobą przebywającą na jego posesji, żeby udzielić instrukcji co do wejścia do domu bądź zniechęcić intruza.

 

thumbnail 2

 

W pełni spersonalizowane powiadomienia

Aplikacja pozwala na dostosowywanie rodzajów alertów i opcji nagrywania zgodnie z preferencjami. To użytkownik decyduje czy urządzenie ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo w razie wykrycia osób.

Dzięki funkcji strefy alarmowania (Alert-Zones) możliwe jest zawężenie obszaru monitorowania. Użytkownik wybiera czy ma być to przestrzeń wokół głównej alejki, głównej bramy, bramy garażowej itp. Inteligentny Wideodzwonek wyśle powiadomienie tylko jeśli w określonej strefie zostanie wykryta nowa osoba lub niezidentyfikowany ruch.

 

Brak opłat abonamentowych oraz pełna ochrona danych

Wszystkie funkcje Inteligentnego Wideodzwonka są dostępne bezpłatnie, w tym przechowywanie filmów wideo.

Historia połączeń odbieranych przez Wideodzwonek i nagrania wideo są zapisywane lokalnie na wewnętrznej karcie microSD.

Dołączona karta microSD jest szyfrowana, aby zapewnić wysoki poziom ochrony jej zawartości. W celu zabezpieczenia transmisji danych między smartfonem a Inteligentnym Wideodzwonkiem stosowane jest szyfrowanie typu klient-klient.

 

Łatwa instalacja zastępująca istniejący dzwonek do drzwi

Użytkownik może samodzielnie zainstalować Inteligentny Wideodzwonek. W tym celu wystarczy zastąpić istniejący tradycyjny dzwonek do drzwi urządzeniem od Netatmo. Wideodzwonek działa przy napięciach wejściowych 8-24 i 230 woltów.

Następnym krokiem w procesie instalacji jest połączenie urządzenia z domową siecią WiFi oraz aplikacją Netatmo Security. Od tej pory domownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcji Wideodzwonka.

 

Wysoka jakość obrazu w dzień i w nocy

Inteligentny Wideodzwonek jest wyposażony w kamerę 1080p Full HD z obiektywem szerokokątnym 140 stopni, zapewniającym optymalną jakość wideo.

Funkcja HDR kamery tłumi nagłe zmiany oświetlenia i przekazuje użytkownikowi wyraźny obraz tego, co dzieje się przed domem. Dzięki temu może wyraźnie zobaczyć twarz przychodzących do domu osób, niezależnie od warunków oświetleniowych. Wykorzystanie podczerwieni zapewnia także wyraźny obraz nocą.

 

Kompatybilność z Apple HomeKit

Inteligentny Wideodzwonek jest kompatybilny ze środowiskiem Apple HomeKit. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i własne połączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Na przykład po wykryciu intruza przez Inteligentny Wideodzwonek automatycznie włączą się zewnętrzne światła domu, aby odstraszyć ewentualnego włamywacza.

Dzięki HomeKit użytkownik może uzyskać dostęp do podglądu aktualnego obrazu z kamery za pomocą komend głosowych wypowiadanych do asystentki Siri.

thumbnail 3

Odporność na trudne warunki pogodowe

Dzięki kompaktowemu i eleganckiemu wyglądowi Inteligentny Wideodzwonek doskonale pasuje do każdego domu. Z kolei ochrona za pomocą technologii HZO, innowacyjna nanopowłoka i certyfikat IP44 sprawiają, że Wideodzwonek jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgoć – a także kurz i zanieczyszczenia.

 

Dostępność

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo będzie dostępny w sprzedaży już od 28 września na stronie internetowej netatmo oraz w sklepach Komputronik i Salonach Denon w cenie 1399,99 PLN.

Aplikacja Netatmo Security jest bezpłatna i kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS oraz Android.

Autor |2020-09-21T09:38:44+02:0021 września 2020 09:38|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Gadżety, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile