Jesteś tutaj:-, Rynek-Elon Musk znowu polubi Bitcoiny. Za jakiś czas.

Elon Musk znowu polubi Bitcoiny. Za jakiś czas.

Elon Musk, szef firmy Tesla i SpaceX, postanowił złożyć kolejne oświadczenie w sprawie Bitcoinów. Tym razem znany miliarder uspokoił trochę właścicieli kryptowaluty.

Według biznesmena, samochód marki Tesla, nadal będzie można kupić za Bitcoiny, jednak na to trzeba będzie trochę poczekać. Jak wynika ze słów Muska, Bitcoin powinien stać się bardziej „czysty” w produkcji.

 

 

Jak tylko zobaczymy dowody, że znaczna (około 50%) część energii wykorzystywanej do wydobycia Bitcoina jest czysta, ponownie zaczniemy przyjmować transakcje w bitcoinach” – napisał Musk w swoim mikroblogu.

 

Po takim oświadczeniu przedsiębiorcy, kurs Bitcoin wzrósł o 10% i przekroczył 39 tysięcy Dolarów po raz pierwszy od końca maja. Jak podaje Oficjalna witryna Pattern Trader handlowanie może być opłacalne.

 

Снимок экрана 2021 06 16 в 09.33.34

 

Wcześniej, 13 maja Musk ogłosił, że jego samochody elektryczne nie będą już sprzedawane za kryptowalutę. Tego samego dnia, po oświadczeniu, kurs Bitcoin spadł o 17%.

Do wydobywania kryptowaluty zużywa się zbyt dużo energii elektrycznej, pochodzącej z węgla i innych źródeł nieekologicznych. A firma, według Muska, nie może sobie pozwolić na szkodę dla środowiska.

Autor |2021-06-16T11:31:54+02:0016 czerwca 2021 11:31|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile