Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Płatności, Rynek-KIR – lubimy płacić mandaty kartą lub telefonem

KIR – lubimy płacić mandaty kartą lub telefonem

Mandaty wystawione przez Policję drogową, kierowcy mogą już opłacać bezgotówkowo na miejscu wykroczenia. Polacy chętnie korzystają z tej możliwości – w samym tylko styczniu br. policjanci przyjęli ponad 1,1 tys. płatności na kwotę przekraczającą 133 tys. zł. Wyposażenie radiowozów w terminale do przyjmowania płatności kartami oraz BLIKIEM to drugi etap Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

W styczniu br. Policja otrzymała 1 890 terminali POS w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Obecnie kierowcy ukarani mandatem mają możliwość uregulowania płatności na miejscu zdarzenia, za pomocą karty płatniczej lub telefonu wyposażonego w aplikację BLIK. Partnerem Programu wybranym do obsługi transakcji bezgotówkowych w Policji jest Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o.

Popularyzacja obrotu bezgotówkowego jest jednym z priorytetów administracji państwowej. Proces ten powinien jednak przebiegać kompleksowo – tak w obszarze komercyjnym, jak
i publicznym. Umożliwienie regulowania mandatów za wykroczenia drogowe kartą lub telefonem to oczekiwana zmiana na lepsze
– tłumaczy Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Dla kierowców oznacza to znacznie większą wygodę i dużą oszczędność czasu dzięki uniknięciu zbędnych formalności – przewiduje.

Poza możliwością dokonania płatności bezgotówkowo, dotychczasowe sposoby,
tj. uregulowanie należności przelewem lub wpłatą gotówkową, są wciąż dostępne. Obcokrajowcy nadal są zobligowani do regulowania mandatu na miejscu wykroczenia w złotówkach, jednak teraz, oprócz formy gotówkowej, mają również do wyboru płatność kartą płatniczą.

Wyposażanie policyjnych radiowozów w terminale płatnicze POS to element szerszego, ogólnopolskiego Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, skierowanego do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych. Przedsięwzięcie realizowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z KIR zakłada bezpłatne wyposażenie jednostek administracji publicznej w terminale płatnicze POS oraz usługę WebPOS Paybynet, czyli rodzaj wirtualnego terminala, pozwalającego przyjąć płatność smartfonem bezpośrednio przez urzędnika w punkcie obsługi. Żadnych opłat nie ponoszą także płatnicy.

Do Programu zgłosiło się już 1 289 urzędów z całego kraju, a z 1 054 placówkami podpisano już umowy na instalację terminali POS lub uruchomienie WebPOS Paybynet. Do końca stycznia 2018 r. klienci zrealizowali w urzędach ponad 255 tys. transakcji bezgotówkowych o wartości 32,2 mln zł.

źródło: KIRAutor |2018-02-16T12:36:32+02:0016 lutego 2018 10:25|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Ovko 17 lutego 2018 w 04:51 - Odpowiedz

    Ale mandatów nie lubimy ?

  2. xxx 18 lutego 2018 w 08:44 - Odpowiedz

    może ty masochisto lubisz opłacać mandaty ale wszystkich do wora nie wrzucaj

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.