Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl zmienia się w OLX.pl
PL R200 NV 750x200 071119

Serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl zmienia się w OLX.pl

Serwis ogłoszeń lokalnych w Polsce zmienia nazwę na OLX.pl. Tym samym dołącza do grupy 107 serwisów ogłoszeniowych działających pod tą marką na całym świecie. Nazwę OLX przejmują również inne należące do grupy Naspers serwisy ogłoszeniowe w Rumunii, Bułgarii, Kazachstanie, na Białorusi i na Węgrzech. Rebranding obejmuje wprowadzenie nowej nazwy i logotypu, bez zmian pozostaje wygląd serwisów i mechanizm działania. Serwis OLX.pl będzie nadal darmowy i lokalny.

Serwis Tablica.pl łączy siły z OLX, najpopularniejszą marką serwisów ogłoszeń lokalnych, działającą na szybko rozwijających się rynkach na całym świecie. Serwis w domenie OLX.pl będzie działać na takich samych zasadach jak do tej pory, umożliwiając użytkownikom szybkie i darmowe wystawianie ogłoszeń w internecie, również za pomocą urządzeń mobilnych.

Zmiana nazwy serwisu to jedyna zmiana z perspektywy użytkowników. Nadal będą mogli korzystać z tej samej dobrze znanej i lubianej platformy, która przez ostatnie lata była ulepszana pod kątem ich potrzeb. Stając się częścią globalnej rodziny OLX będziemy mogli wymieniać się wiedzą z praktykami z całego świata, co z pewnością przełoży się na dalszy rozwój naszego serwisu i przyniesie więcej korzyści użytkownikom – mówi Marcin Urbańczyk, dyrektor zarządzający serwisu OLX.pl, który od początku kierował też serwisem Tablica.pl.

Tablica.pl jest nie tylko liderem serwisów z bezpłatnymi ogłoszeniami, ale też jednym z największych serwisów w Polsce – w styczniu tego roku serwis odwiedziło 7 mln unikalnych użytkowników (wg. Megapanel PBI/Gemius), a w rankingu SimilarWeb na najpopularniejsze serwisy zajmuje 8 miejsce w kraju. Teraz jako OLX.pl i z tym samym zespołem, który stoi za dotychczasowym sukcesem serwisu, nadal będzie realizował swoją misję ułatwiania lokalnego handlu.

Serwis, tak jak do tej pory, będzie pełnić rolę pośrednika, który dzięki zamieszczanym ogłoszeniom pozwala sprzedawać, kupować lub wymieniać się przedmiotami i usługami między osobami z najbliższej okolicy. Przekazanie przedmiotu ogłoszenia i finalizacja transakcji nadal odbywać się będą poza serwisem. Taka formuła sąsiedzkiego handlowania szybko przypadła do gustu Polakom, którzy co kilka sekund zamieszczali w serwisie Tablica.pl nowe ogłoszenie, a w ciągu trzech lat dodali ich już ponad 38,5 mln. – Wierzymy, że nasi użytkownicy nie są wyłącznie przywiązani do nazwy, a do wartości, poziomu usług i skuteczności, które ta nazwa reprezentuje. To wszystko zostanie zachowane, a nasi użytkownicy nadal będą się cieszyć z użytkowania największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce – mówi Marcin Urbańczyk, dyrektor zarządzający serwisu OLX.pl. Użytkownicy OLX.pl będą mogli nadal umieszczać ogłoszenia bez opłat i sprzedawać bez prowizji.


Zmiana nazwy stała się też okazją do zaprezentowania nowej wersji mobilnej serwisu, która teraz zarówno w formie aplikacji, jak i strony lekkiej zapewnia jeszcze większą wygodę użytkowania.

Zmiany podyktowane są coraz większym zainteresowaniem mobilnymi wersjami serwisu – korzysta z nich już co trzeci użytkownik.

źródło: Tablica.pl

KanAutor |2014-04-15T07:03:41+01:0015 kwietnia 2014 07:03|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Aaaaaa 15 kwietnia 2014 w 10:04 - Odpowiedz

  To przedziwne, że rozpoznawana przez wielu ludzi nazwa „tablica.pl” jest zmieniana na jakąś kompletnie obcobrzmiącą. Wątpię czy to dobre posunięcie…

 2. gggg287 20 kwietnia 2014 w 18:49 - Odpowiedz

  100 razy lepsza była tablica olx niechce się otwierać i się zawiesza do kitu beznadzieja

  • jagerres 27 lipca 2014 w 08:30 - Odpowiedz

   to diabelskie olx.pl odkąd weszło zamiast tablica.pl to są same problemy,ciągle się wiesza i ma problemy ze skryptami.z tablica.pl nie miałem żadnego problemu a na olx.pl to nawet niechce się wchodzić bo co chwile są jakieś problemy.dziadostwo

 3. normal 22 kwietnia 2014 w 07:56 - Odpowiedz

  Jak zwykle jak nie wiy o co kaman to jak zawsze o kase ,zwyczajnie sprzdali sie .A co jeszcze jest polskie?

 4. Nina 22 kwietnia 2014 w 10:11 - Odpowiedz

  Zwykła głupota. Przecież w serwisie ogłoszeniowym nazwa jest bardzo istotna i dlatego powinna być łatwa do zapamiętania, a jak widać już teraz wszystkim się myli to OLX i większość osób nie zna nawet znaczenia tego skrótu. Coś czuję, że te zmiany wpłyną negatywnie na tablicę, na czym pewnie zyskają sprzedajemy.pl, gratka.pl, gumtree itd.

 5. Radim Smicka 15 czerwca 2019 w 15:18 - Odpowiedz

  Wypróbuj bezpłatny Bazos.pl.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.