Jesteś tutaj:-, Rynek, Tablety-Grupa Passus dołączyła do stowarzyszenia ISSA Polska

Grupa Passus dołączyła do stowarzyszenia ISSA Polska

Grupa Passus została członkiem wspierającym stowarzyszeniem ISSA Polska (Information Systems Security Association), które działa m.in. na rzecz zwiększenia świadomości zagrożeń i niebezpieczeństw w cyberprzestrzeni. W ramach współpracy eksperci Grupy Passus dołączą do stowarzyszenia, a firma będzie aktywnie angażować się w wydarzenia organizowane przez ISSA Polska.

Można powiedzieć, że bezpieczeństwo IT to problematyka, która nie ma końca. Rozwój technologii informacyjnych, którego jesteśmy świadkami, niesie ze sobą duże ryzyko wystąpienia zagrożeń związanych z działalnością osób zainteresowanych uzyskaniem nieautoryzowanego dostępu do infrastruktury. Cieszy fakt, że organizacje dynamicznie rozwijają swoje systemy IT, ale równocześnie administratorzy powinni również pamiętać o skutecznym zabezpieczaniu ich przed potencjalnymi problemami. Liczymy, że dołączenie Grupy Passus do grona członków wspierających naszego stowarzyszenia przełoży się na wzrost świadomości zagrożeń w systemach i rozwiązaniach IT wśród osób odpowiedzialnych w organizacjach za wdrażanie rozwiązań zabezpieczających infrastrukturę przed atakami.” – powiedział Adam Danieluk, Prezes Stowarzyszenia ISSA Polska.

ISSA Polska jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji ISSA International, która działa w 24 krajach i zrzesza 13 000 członków. Stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną w obszarze bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz promuje zasady i praktyki, które zapewniają poufność, integralność i dostępność zasobów informacyjnych. ISSA Polska organizuje wydarzenia, które są miejscem spotkań i wymiany doświadczeń zarówno menedżerów jak i ekspertów technicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów IT.

Z naszych doświadczeń wynika, że specjaliści IT stoją obecnie przed całkowicie nowymi wyzwaniami. Należą do nich m.in. ogromna ilość danych i informacji generowanych przez istniejące systemy bezpieczeństwa oraz wyrafinowane formy ataków, niewykrywalne przez tradycyjne rozwiązania. Jako członek wspierający stowarzyszenia zamierzamy aktywnie uczestniczyć w promowaniu najlepszych praktyk i standardów w branży.” – powiedział Łukasz Bieńko, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Grupie Passus.

Oferta Grupy Passus z zakresu bezpieczeństwa IT obejmuje specjalistyczne rozwiązania i usługi służące do planowania polityki bezpieczeństwa, zabezpieczenia zasobów i infrastruktury sieciowej. Ponadto eksperci Passus zajmują się monitoringiem sieci, aplikacji i aktywności użytkowników, proaktywnym wykrywaniem podatności i nadużyć wewnętrznych oraz weryfikowaniem skuteczności istniejących zabezpieczeń. Ważnym elementem oferty są rozwiązania pozwalające analizować oraz zarządzać podatnościami i zagrożeniami z uwzględnieniem kontekstu biznesowego.

źródło: Grupa Passus

KanAutor |2013-12-03T10:38:10+02:003 grudnia 2013 10:38|Kategorie: Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. itm365 3 grudnia 2013 w 15:40 - Odpowiedz

    gratulujemy 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.