Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Baidu rośnie w siłę, będziemy baidować? (wideo)

Baidu rośnie w siłę, będziemy baidować? (wideo)

Baidu, właściciel najpopularniejszej na rynku chińskim wyszukiwarki, za sumę prawie 2 miliardów dolarów przejęła właśnie dystrybutora aplikacji telefonicznych. Czy w przyszłości zamiast „googlować” będziemy też „baidować”?


Po wycofaniu się Google z chińskiego rynku z powodu cenzury popularność Baidu gwałtownie wzrosła. Według raportów z wyszukiwarki Baidu korzysta w Chinach ponad 80% internautów. Dziś poinformowano, że chiński koncern przejmie prawie 58% udziałów w firmie 91 Wireless. Pozostałą część akcji Baidu odkupić ma od prywatnych udziałowców. Wartość kontraktu to w sumie1,9 mld dolarów. Firma 91 Wireless działa na chińskim rynku od 6 lat. W tym czasie chińscy użytkownicy komórek ściągnęli z jej serwerów ponad 10 miliardów aplikacji na telefony.


Akwizycja Baidu ma wzmocnić pozycję spółki na rynku urządzeń mobilnych. Baidu powstała w 2000 r. Nazwę wyszukiwarki można dosłownie przetłumaczyć jako sto razy lub sto stopni. Według założycieli, pochodzi ona od wiersza ci pióra Xin Qiji, napisanego w XII wieku, w epoce Song.

źródło: Polskie Radio

KanAutor |2013-07-16T19:19:19+01:0016 lipca 2013 19:19|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. czytelnik 17 lipca 2013 w 09:06 - Odpowiedz

    I słusznie. Co ma ich Ameryka szpiegować. Mnie też już google zaczynają wkurzać. Wystarczy, że coś zacznę szukać i już za chwilę wszędzie w okienkach widzę ten sprzęt co szukałem. Takie motanie ludzi. To jest istne diabelskie narzędzie. Raz o czymś pomyślisz to potem cały czas cię będzie tym omotywał i albo ulegniesz albo się wkurzysz i dasz czyszczenie całej przeglądarki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.