Jesteś tutaj:-, Rynek-T-Mobile i TAURON rozpoczynają współpracę

T-Mobile i TAURON rozpoczynają współpracę

Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile), oraz TAURON Polska Energia, podmiot branży energetycznej, sprzedawca i dystrybutor energii w kraju, podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej. Spółki chcą wypracować innowacyjne rozwiązania dla klientów obu firm.

Polska Telefonia Cyfrowa oraz TAURON Polska Energia przystąpiły 15 marca br. do strategicznej współpracy, której założeniem jest wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych i technologicznych dla rynku telekomunikacyjnego i energetycznego.

Projekty, nad którymi wspólnie będą pracowały zespoły eksperckie obu spółek, mają określić standardy dla innowacyjnych produktów i usług, które będą wdrażane wspólnie na polskim rynku. Pierwsze z nich powinny być dostępne dla klientów jeszcze w tym roku.

Współpraca z branżą energetyczną jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju PTC w Polsce. Posiadamy odpowiednie kompetencje oraz zaplecze technologiczne wewnątrz Grupy Deutsche Telekom, aby zaoferować firmom z branży energetycznej zaawansowane rozwiązania IT z dziedziny obsługi klienta, zarządzania inteligentnymi sieciami oraz wsparcia dla inteligentnych liczników,” powiedział Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Współpraca przedsiębiorców działających w obszarze energetyki i telekomunikacji pozwala na osiągnięcie licznych korzyści. Wspólnie zaoferujemy nowe produkty, wykorzystując do tego między innymi rozbudowane sieci ich obsługi. Nasze doświadczenia pokazują, że produkty łączone, które są już dostępne dla klientów naszej Grupy, cieszą się sporym zainteresowaniem. W przyszłości współpraca obejmie zapewne racjonalizację korzystania z posiadanej infrastruktury oraz zasobów sieciowych i zwiększenie efektowności energetycznej. To kluczowe, szczególnie w momencie wdrażania przez energetykę innowacyjnych rozwiązań opartych o telekomunikację, jak smart grid i smart metering,” mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Współpraca PTC i TAURONA ma przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności ofert dla obecnych i przyszłych klientów partnerów, a co za tym idzie, na wzmocnienie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

źródło:
Polska Telefonia Cyfrowa

KanAutor |2013-03-15T10:01:44+02:0015 marca 2013 10:01|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Donco 15 marca 2013 w 09:30 - Odpowiedz

  Czyli jeszcze nie wiadomo w jaką stronę pójdzie współpraca? Inteligentne domy czy może w innym kierunku?

  • wiedzacy 15 marca 2013 w 11:19 - Odpowiedz

   Raczej w innym ;).
   Po działaniach PTC po rebrandingu przypuszczam, że pewnie pójdzie w tym samym kierunku, w którym poszła by wspópraca T-Mobile z Euronem, czyli kreatywnej księgowości i sztucznego podbijania wartości akcji.

 2. Banaq 15 marca 2013 w 12:05 - Odpowiedz

  Sądząc po ich ostatnim spocie może właśnie współpraca iść na inteligentne domy.

 3. peliks 19 marca 2013 w 09:56 - Odpowiedz

  Novum na przykład już od jakiegoś czasu oferuje w jednym pakiecie energię i telefony stacjonarne. Dobra opcja jeśli ktoś do tej pory płacił duży któryś z tych rachunków albo oba.

 4. jj68 26 lipca 2013 w 08:00 - Odpowiedz

  chyba jest już pierwszy efekt tej współpracy – na jedyny numer kontaktowy Tauronu 32-606 0 606 nie mogę się dodzwonić z kemórki (play), tylko ze stacjonarnego i pewnie z T-mobile.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.