Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Telewizja, Voip-UPC Polska i Aster w I kw. 2012 r.

UPC Polska i Aster w I kw. 2012 r.

UPC Polska sfinalizowało transakcję zakupu operatora sieci kablowej Aster od Mid Europa Partners w połowie września br. UPC Polska i Aster formalnie staną się jednością w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Integracja spółek już się zaczęła. Rozpoczęliśmy już proces formalnego połączenia obu firm i spodziewamy się, że zakończy się on w pierwszym kwartale 2012 r.” – powiedział na konferencji prasowej prezes UPC i Aster Simon Boyd. Spółka po zakończeniu procesu połączeniowego będzie miała około 1,5 mln klientów, a jej sieć będzie docierała do około 2,5 mln gospodarstw domowych. UPC Polska miało na koniec 2 kwartału br. 1 089 200 klientów, a Aster 380 000.

Przejęcie Aster, czwartego pod względem liczby klientów operatora kablowego, stanowi dla UPC Polska element wdrażania w Polsce europejskiego, skonsolidowanego modelu rynku usług cyfrowych i stanowi znaczący impuls dla dalszego rozwoju całej branży, która ze względu na ogromne, historyczne rozdrobnienie wymaga konsolidacji.

Finalizacja transakcji oznacza początek procesu konsolidacji branży kablowej i zaowocuje dalszymi inwestycjami w nowoczesne technologie, rozwój usługi telewizji cyfrowej oraz superszybkiego, szerokopasmowego internetu. W ocenie prezesa UPC i Aster potrzebna jest dalsza konsolidacja rynku operatorów kablowych.

źródło: PAP

Kan

Autor |2011-10-04T17:50:43+02:004 października 2011 17:50|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek, Telewizja, Voip|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. mumin79 4 października 2011 w 21:06 - Odpowiedz

    Może będą lepsze ceny za usługi. Poczekamy zobaczymy.

  2. Trs99 5 października 2011 w 05:41 - Odpowiedz

    Ta konsolidacja to tworzenie rynku bez konkurencji. Ostatnio w UPC pod pretekstem rozwoju oferty znikają 4 kanały w analogu a w to miejsce pojawia się 1 cyfrowy o marnej jakości. Czy to nie jest tak, że kanały cyfrowe potrzebują mniejszego pasma? Przecież te Kino Polska Muzyka zmieściło by się w miejscu zlikwidowanych Polsat Futbol 1,2,3,4 używanych kiedyś w czasie transmisji LE.

    Kupują Aster, likwidują analog żeby ludzie byli zmuszeni kupić multiroom do drugiego telewizora. Doskonałe perspektywy …

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile