Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Promocje, Taryfy stacjonarne-Trzy nowe usługi dla biznesu w Netii

Trzy nowe usługi dla biznesu w Netii

VPLS, MLAN oraz IPVPN – pod tymi trzema skrótami kryją się trzy zupełnie nowe usługi Netii w kategorii zarządzania siecią i transmisji danych dla wymagających klientów biznesowych.

VPLS (Virtual Private LAN Service) to usługa wirtualnej prywatnej sieci LAN dla firm wielooddziałowych. Jest ona najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem z kategorii transmisji danych. Jest przeznaczona do łączenia dowolnej liczby sieci komputerowych oddziałów firmy zlokalizowanych na terenie całej Polski w jedną rozległą sieć transmisji danych (WAN).

Kluczową cechą tego rozwiązania jest fakt, że sieć WAN staje się naturalnym rozszerzeniem sieci lokalnych LAN znajdujących się w oddziałach Klienta tworząc jeden spójny segment sieci. Co ważne, sieć taka jest domeną przeźroczyście przenoszącą ruch Ethernet. Pozwala to na bezpieczne i niezwykle wydajne przesyłanie danych nawet do 1 Gb/s przy pełnej kontroli ich przepływu przez Klienta – powiedział Jacek Fischbach, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Zarządzania Produktami dla Klientów Korporacyjnych Netia.

Z kolei MLAN (Managed LAN), to usługa zarządzania siecią lokalną LAN. Ma ona na celu dostarczenie i utrzymanie infrastruktury sieciowej zapewniającej funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zarządzanie LAN jest uzupełnieniem oferty dostępu do internetu oraz telefonii IP. Zapewnia monitorowanie przełącznika wraz z portami, do których wpięte jest okablowanie oraz utrzymanie gniazdek, do których wpięte są urządzenia końcowe (komputer, telefon, faks, serwery itp.). Posiadanie usługi MLAN daje bezpieczeństwo funkcjonowania firmy oraz komfort pracy.

IPVPN Light (Internet Protocol Virtual Private Network) to „lekka” wersja usługi MPLS (Multi-Protocol Label Switching), która łączy rozsiane po całym kraju oddziały danej firmy w jedną, prywatną sieć VPN (Virtual Private Network). Jako baza wykorzystywane są mechanizmy MPLS, co gwarantuje wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność.

IPVPN powstał w reakcji na bardzo zróżnicowane potrzeby Klientów. Okazało się bowiem, że nie każda firma potrzebuje pełnego IPVPN MPLS, ale jest też sporo takich przedsiębiorstw, którym nie wystarcza także podstawowa usługa Biznes VPN – mówi Jacek Fischbach.

Usługa Netia IPVPN Light jest realizowana na liniach TP, udostępnianych w technologii BSA z gwarantowaną klasą dostępu VBR, co radykalnie usprawnia transmisję głosu i danych.

źródło: Netia

Kan

Autor |2011-10-04T15:44:37+02:004 października 2011 15:44|Kategorie: Netia, Newsy, Operatorzy, Promocje, Taryfy stacjonarne|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.