Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Szerokopasmowy internet dla każdego do 2015 roku

Szerokopasmowy internet dla każdego do 2015 roku

Do 2015 roku 90 procent Polaków ma mieć dostęp do szerokopasmowego internetu. Taki cel wyznaczyło sobie Ministerstwo Infrastruktury.

To jest okres, kiedy skończy się obecna perspektywa finansowa i czas, kiedy jednostki samorządu terytorialnego powinny zakończyć inwestycje w tzw. 'białych plamach’ – miejscach, gdzie nie ma nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej” – podkreśliła Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w resorcie.

dodała także, że za cztery lata wiele się w tej dziedzinie zmieni. Według Gaj dodała już w najbliższych tygodniach samorządy muszą rozpocząć przetargi na znalezieniu partnerów, którzy rozpoczną realizację inwestycji.

Krzysztof Blusz, wiceprezes DemosEuropa – Centrum Strategii Europejskiej, przekonuje, że Polskę czeka trudne, cywilizacyjne wyzwanie. „To projekt interdyscyplinarny, wcale nie mniej skomplikowany w wielu aspektach niż budowa dróg czy infrastruktury energetycznej” – powiedział Krzysztof Blusz. Dodał, że Polska nie może tego projektu zlekceważyć, bo jest on kluczem do przyszłego sukcesu naszego kraju.

Obecnie zaledwie 17 procent Polaków ma dostęp do internetu o prędkości przekraczającej 5 mb/s. W tej dziedzinie znacznie wyprzedza nas wiele krajów – nie tylko Japonia czy Korea Płd., ale także np. Rumunia.

Rozwój szybkiego internetu był jednym z tematów dyskusji podczas 21. Forum ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

źródło: Polskie Radio

Kan

Autor |2011-09-10T10:39:53+02:0010 września 2011 10:39|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. PROZAK 10 września 2011 w 18:01 - Odpowiedz

  jednostki samorządu terytorialnego to internet, a raczej dostęp do samorządów obywateli przez internet maja gdzieś i raczej bronią się przed tym by nie można było kontrolować ich. Kasę daje unia, ale nie jest wykorzystywana bo jest blokada elit regionalnych.

 2. weed 11 września 2011 w 22:11 - Odpowiedz

  ja tam jestem w tych 17% ale chciałbym skorzystać z internetu w prarku

 3. zakret 11 września 2011 w 23:18 - Odpowiedz

  rewelacja, tylko bateria mogła by trzymać troche dłużej

 4. exit 12 września 2011 w 08:02 - Odpowiedz

  ta cel znaczny ale pewnie z wykonaniem bedzie jak zwykle, kiepsko..

 5. mumin79 1 października 2011 w 21:28 - Odpowiedz

  Cele to moze i maja wyznaczone ale realizacja jak zawsze do d..y.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile