Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek-Ponad 85 tys. zł kary dla Mobile Formats za konkurs sms-owy

Ponad 85 tys. zł kary dla Mobile Formats za konkurs sms-owy

Prezes UOKiK uznała, że spółka Mobile Formats wprowadziła konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową 85 058 zł

Wątpliwości Urzędu wzbudziło hasło promujące telewizyjny konkurs smsowy organizowany przez spółkę Mobile Formats. Postępowanie UOKiK dotyczyło loterii Serialowe kody wymień na nagrody i zostało wszczęte w marcu br. Podstawą do podjęcia tych działań był artykuł prasowy. Urząd przeanalizował regulamin loterii, wzory komunikatów tekstowych wysyłanych konsumentom, listę laureatów i zdobytych nagród, a także reklamy telewizyjne i prasowe promujące konkurs.

Zdaniem Urzędu, na podstawie tego komunikatu spółka – wykorzystując rangę Ministerstwa – mogła zwiększyć zaufanie potencjalnych uczestników loterii do reklamowanego konkursu. Konsumenci mieli prawo sądzić, że loteria podlega specjalnej kontroli, a przez to jest bezpieczniejsza i uczciwsza niż inne.

Prezes Urzędu uznała, że spółka Mobile Formats wprowadziła konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową 85 058 zł. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ przedsiębiorca ma prawo odwołać się do sądu.

źródło: UOKiK

potter28

Autor |2011-06-21T19:33:55+02:0021 czerwca 2011 19:33|Kategorie: Konkurs, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. cbool 21 czerwca 2011 w 19:32 - Odpowiedz

    cześć Potter28

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile