Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Taryfy stacjonarne-10 lat VPN MPLS od Exatel

10 lat VPN MPLS od Exatel

Mija 10 lat, odkąd firma Exatel wprowadziła do swojej oferty usługę VPN MPLS, polegającą na budowaniu sieci VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) w oparciu o technologię MPLS (Multiprotocol Label Switching).

Usługa oferowana przez Exatel przedsiębiorstwom oraz instytucjom, zapewnia komunikację pomiędzy ich rozproszonymi geograficznie jednostkami i oddziałami, zarówno w kraju, jak i zagranicą. VPN MPLS umożliwia efektywne korzystanie przez użytkowników z usług i aplikacji oraz wyeliminowanie przerw w dostępie do centralnych zasobów danych. Rozwiązanie zapewnia podział ruchu na klasy, co przekłada się na unikanie przeciążenia i daje gwarancję poprawnego działania aplikacji. Ponadto wartości parametrów jakościowych takich jak opóźnienie pakietów, zmienność opóźnienia czy procent utraty pakietów są gwarantowane w ramach umowy SLA. Usługa VPN stanowi doskonałą bazę do świadczenia dostępu do Internetu i zaawansowanych usług głosowych w modelu dopasowanym do specyficznych potrzeb klienta: różnych wymagań jakościowych, wykorzystywanych aplikacji, usług czy systemów biznesowych, jak również dostępnych środków finansowych.

Exatel był jednym z pierwszych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, który zaproponował rozwiązanie VPN MPLS. Firma realizuje tę usługę w oparciu o własną, drugą pod względem wielkości w kraju sieć w technologii IP MPLS.

Dziś VPN to w firmach standard – zwłaszcza ostatnio, kiedy na znaczeniu zyskuje telepraca. Rozwiązania oparte na VPN stosowane są np. w sieciach korporacyjnych firm, których zdalni użytkownicy pracują ze swoich domów na niezabezpieczonych łączach. Dzięki usłudze mają dostęp do wszystkich zasobów (poczty korporacyjnej, dokumentów czy aplikacji) tak samo, jak pracownicy w siedzibie spółki, bez obawy o bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Wśród klientów Exatel korzystających z usługi VPN MPLS od momentu wprowadzenia usługi znajdują się banki, koncerny energetyczne oraz instytucje publiczne.

źródło: EXATEL

KanAutor |2014-05-28T11:14:56+01:0028 maja 2014 11:14|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Taryfy stacjonarne|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.