Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Taryfy komórkowe-Aero2 – bezpłatny Internet zostaje na kolejne dwa lata

Aero2 – bezpłatny Internet zostaje na kolejne dwa lata

Polscy internauci w dalszym ciągu będą mogli cieszyć się Bezpłatnym Dostępem do Internetu (tzw. BDI). Aero2 będzie udostępniać BDI przez kolejne lata.

Aero2 jako jedyny operator w Polsce oferuje już od 5 lat bezpłatny dostęp do internetu. Jest to jeden z największych i najważniejszych projektów w Polsce, który realnie i w praktyce realizuje politykę wyrównywania szans, w tym likwidacji wykluczenia cyfrowego. Pomimo iż Aero2 jest podmiotem prywatnym, wdrożył skutecznie jeden z kluczowych dla Polski projektów społecznych, co wpisuje się w strategię państwa upowszechnienia dostępu do internetu i podniesienia poziomu cyfryzacji w polskim społeczeństwie.

W związku z decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 może przedłużyć działanie Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI). Dzięki temu rozwiązaniu ponad 99% Polaków pozostaje w zasięgu darmowego połączenia z siecią. Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI w obecnej formie 21.12.2016. Bezpłatny Dostęp do Internetu świadczony jest od 10 maja 2011 roku i dzięki współpracy pomiędzy Aero2 oraz Prezesem UKE będzie świadczony w kolejnych okresach na warunkach wynikających z decyzji Prezesa UKE.

To doskonała wiadomość dla tysięcy użytkowników BDI z całej Polski. Od wielu miesięcy otrzymywaliśmy zapytania od internautów na temat przyszłości bezpłatnego internetu od Aero2. Dla wielu osób to jedyna forma dostępu do globalnej sieci. Warto dodać, że jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która już od 5 lat realizuje skutecznie tak ważny społecznie projekt” – powiedział Piotr Janik, Członek Zarządu spółki Aero2. Oferta BDI Aero2 jest jedyną taką formą dostępu do internetu o powszechnym zasięgu ograniczającą znacznie skutki wykluczenia cyfrowego. BDI to rozwiązanie, które umożliwia dostęp do sieci bez pobierania żadnych opłat abonamentowych. Daje to możliwość łączenia ze światem tym wszystkim, którzy zdecydują się na rejestrację w bazie Aero2.

W ciągu ponad 5 lat obecności na rynku ta forma dostępu do sieci zyskała bardzo dużą popularność. Obecnie z BDI korzysta kilkaset tysięcy użytkowników z całej Polski. Po bezpłatny Internet może sięgnąć każda pełnoletnia osoba. „Procedura jest bardzo klarowna. Wystarczy wypełnić prosty wniosek on-line dostępny na stronie www.aero2.pl oraz wpłacić depozyt w wysokości 20 zł. Po weryfikacji zgłoszenia Klient otrzymuje kartę SIM i już może cieszyć się dostępem do sieci” – tłumaczy Piotr Janik.

Średnia wieku użytkowników bezpłatnego internetu od Aero2 to niespełna 40 lat. „Statystyki potwierdzają, że BDI trafia w potrzeby zarówno młodych odbiorców jak i osób dojrzałych oraz seniorów. Taki rodzaj dostępu do sieci stał się ważnym elementem walki z wykluczeniem cyfrowym w naszym społeczeństwie. To pokazuje, że BDI spełnia swoje założenia i to jest zarówno nasz jak i Regulatora wielki sukces” – podkreśla Piotr Janik.

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Taka szybkość powinna wystarczyć do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy też bezproblemowego załatwienia spraw on-line. Co istotne, Aero2 nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu Captcha co 60 minut.

Dodatkowe rozwiązania – oferta pakietów komercyjnych

Dla korzystających z BDI, którzy potrzebują zdecydowanie lepszych parametrów połączenia z internetem, spółka Aero2 przygotowała rozwiązania komercyjne. W płatnych pakietach, użytkownicy mają dostęp do sieci też za pośrednictwem LTE. „Dajemy pełną elastyczność naszym użytkownikom. Gdy potrzebują szybszego internetu, mogą w każdym momencie wykupić 30 dniowy pakiet płatny. W naszej najlepszej ofercie cena za 1GB zaczyna się już od 1 zł. Po zakończeniu korzystania z pakietu, każdy użytkownik bez żadnych konsekwencji wraca do bezpłatnego internetu.” – powiedział Piotr Janik.

źródło: Aero2

KanAutor |2016-11-22T11:18:09+02:0022 listopada 2016 11:18|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Set 22 listopada 2016 w 11:03 - Odpowiedz

  Komu dziś potrzebny taki wolny net, nawet darmowy, gdy mamy potężne pakiety internetowe w ofertach

  • Blom 22 listopada 2016 w 11:16 - Odpowiedz

   Jest potrzebny, np. najuboższym, żeby zapobiec wykluczeniu cyfrowemu. Teraz Aero kojarzy się z cebulactwem i gimnazjalistami, którym szkoda dychy czy 15zł na pakiet, a którzy zapychają pasma. Taka jest smutna prawda.

 2. sraja muchy 22 listopada 2016 w 13:11 - Odpowiedz

  na ile przedłużyli na rok? czy znowu na 3 lata ?
  Jak na 3 lata to mówienie , ze szybkości 512kbps wystarczy jest kłamstwem-wróżbici, czy co?
  Skąd wiedzą ile starczy by otworzyć stronę za 2 lata?
  A umowa obowiązuje miękkie faje z pisu podsiały

 3. piotreks 22 listopada 2016 w 17:43 - Odpowiedz

  Bardzo dobra inicjatywa!!! A BURAKOM jak się nie podoba to niech napełniają kieszenie monopolistycznym firmom. Polaczki zawsze mają coś do powiedzenia. Chcieliby za darmo 300 MB.
  Po to żeby pieprzyć glupoty na forach rzeczywiście nie wystarcza, ale na maila tak.

 4. krakusik 22 listopada 2016 w 21:56 - Odpowiedz

  Komentarze nie na miejscu. Biedni byli i będą. I takie areo2 może dać namiastkę tego, których nie stać na wiele. Każdy z kasą zgrywa ważniaka, lecz brak w tym zwykłego realizmu życia. Niezależnie od zasobów finansowych piszących uważam, że taka inicjatywa jest potrzebna, bowiem choć i ja mam spore pakiety na LTE i inne „bajery” transmisji danych, to wiem, że są również tacy dla których 1 GB płatnej transmisji danych jest sporym wyzwaniem, gdyż jest to różnowartość dwóch bochenków chleba w najlepszej promocji różnych operatorów. Bez internetu można żyć, bez chleba już nie.

 5. nikiel 23 listopada 2016 w 10:37 - Odpowiedz

  @set oczywiście, że jest potrzebny… mama mojego kumpla ma właśnie BDI a jako router starszy smartfon syna, na jej potrzeby: sprawdzenie poczty, poczytanie artykułów wystarcza spokojnie

 6. artfoto 24 listopada 2016 w 14:10 - Odpowiedz

  nie rozumiem narzekania… ten net jest za DARMO… całkowicie, myślę że w takim przypadku można przełknąć captcha bez problemu

 7. kanikuy 25 listopada 2016 w 11:05 - Odpowiedz

  Dopiero do mnie dotarło, że to na dwa lata! SUPERRRR!

 8. ppp 27 listopada 2016 w 00:00 - Odpowiedz

  komentarze i artykuł dziwny. AERO 2 był to internet bezpłatny i nielimitowany, na komórkę i stacjonarny. Problemem jest rzadka częstotliwość LTE 2600 , która na razie ma być obsługiwana przez AERO2, ale nie jest obsługiwana praktycznie przez nikogo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.