Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Taryfy, Taryfy komórkowe-Nova Google bez roamingu w macierzystej sieci

Nova Google bez roamingu w macierzystej sieci

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że wyszukiwarkowy gigant chce zostać operatorem wirtualnej telefonii komórkowej. Obecnie projekt ten w firmie Google ma nazwę kodową Project Nova. Według planów, oferta oparta o sieci T-Mobile i Sprint ma oferować dostęp do internetu w ramach konkurencyjnych planów taryfowych.

Google przy okazji chce odejść od obciążania użytkowników dodatkowymi połączeniami w ramach roamingu – podaje „The Telepraph”. Pozwoliłoby to znacznie poszerzyć zasięg swej usługi, oferując ją równocześnie na wielu różnych rynkach. Internetowy koncern z Mountain View zamierza bowiem zaoferować połączenia kosztujące tyle samo, co na terenie macierzystego kraju operatora.

Prawdopodobnym partnerem Google’a w tej promocji będzie deal z Hutchinson Whampoa, właścicielem między innymi sieci Three oraz (niedługo) 02, również oferująca swoim klientom brak dodatkowych kosztów związanych z roamingiem.

Usługa, której testy są prowadzone w ramach „Project Nova”, prawdopodobnie dostępna będzie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak niewykluczone, że w przyszłości pojawi się również w Europie, o czym w trakcie wystąpienia na MWC 2015 (Mobile World Congress) mówił Sundar Pichai, wiceprezes Google.

W założeniach projektu Nova subskrybenci usług Google’a będą mieli możliwość dowolnego przełączania się pomiędzy sygnałem komórkowym a siecią W-Fi w zależności od tego, która z tych platform w danej chwili zapewni najlepszy dostęp do internetu i połączeń głosowych.

Project Nova ma być tani, ale i dochodowy. Na czym w takim razie będzie chciał zarabiać Google?, w końcu to nie organizacja charytatywna. Media spekulują, że Koncern zażąda od abonentów zgodę na udostępnienie danych o naszym zachowaniu, podróżach, sposobie wykorzystywania telefonu itd. Danych, które Google będzie mógł później sprzedać reklamodawcom. Będzie więc tanio, ale kosztem prywatności.

źródło: CHIP

Kan

Autor |2015-04-07T11:13:41+02:007 kwietnia 2015 11:13|Kategorie: Internet, Newsy, Operatorzy, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile