Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy-Azure Machine Learning: w pełni zarządzana usługa w chmurze Microsoftu (wideo)

Azure Machine Learning: w pełni zarządzana usługa w chmurze Microsoftu (wideo)

Joseph Sirosh, Corporate Vice President of Machine Learning w Microsoft zapowiedział udostępnienie Azure Machine Learning – innowacyjnej, w pełni zarządzanej usługi dostępnej w chmurze, pozwalającej tworzyć zaawansowane systemy analityki predykcyjnej, które umożliwią zmierzenie się z dotychczasowymi wyzwaniami w obszarze uczenia maszynowego.


Uczenie maszynowe obecnie opiera się głównie na samodzielnie tworzonych rozwiązaniach utrzymywanych na serwerach klienta, wymagających odpowiedniego wsparcia naukowego. Firmy, które zdecydują się zainwestować w ich wdrożenie, muszą się liczyć z wysokimi kosztami zakupu infrastruktury informatycznej, długotrwałym procesem implementacji oraz koniecznością zapewnienia stałego specjalistycznego wsparcia w fazie utrzymania.

Azure Machine Learning (ML) to gotowa usługa, która łączy wszystkie korzyści rozwiązań chmurowych (m.in. brak wysokich kosztów wejścia w inwestycję) z możliwościami nowoczesnych narzędzi analitycznych, algorytmów wykorzystywanych w Xbox czy Bing, a także lata doświadczeń w obszarze uczenia maszynowego wypracowanych przez Microsoft.

Już dziś wybrani partnerzy Microsoft wykorzystują wczesną wersję Azure ML do budowy rozwiązań dla klientów. MAX451 pomaga dużej firmie detalicznej określić, na bazie danych z e-commerce i sklepów tradycyjnych, po jakie produkty ich klienci sięgną w następnej kolejności. Z kolei OSIsoft pracuje z Carnegie Mellon University nad wykrywaniem usterek i diagnostyce zmian produkcji energii w budynkach kampusu. Uczenie maszynowe pozwala zaadresować problemy w czasie rzeczywistym i predykcyjnie optymalizować wykorzystanie energii i kosztów.

W lipcu Microsoft udostępni publiczną wersję testową Azure ML. Wspólnie z dotychczasowymi rozwiązaniami firmy, nowa usługa pozwoli klientom tworzyć nowe narzędzia, wykorzystujące możliwości big data, internetu rzeczy czy analityki predykcyjnej.

źródło: Microsoft

KanAutor |2014-06-17T15:27:46+02:0017 czerwca 2014 15:27|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Aaaaa 17 czerwca 2014 w 13:43 - Odpowiedz

    Tytuł napisany „po polskiemu”. Polecić korektora? 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.