Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-W Pendolino doczekamy się Wi-Fi jeszcze w tym roku

W Pendolino doczekamy się Wi-Fi jeszcze w tym roku

We wszystkich pociągach EIC spółki PKP Intercity jest już bezpłatny Internet bezprzewodowy. A co z pociągami EIP (Pendolino)? Dlaczego są tam takie problemy ze siecią komórkową? Bezprzewodowy internet w pociągach pendolino pojawi się w tym roku. Taką obietnicę złożył prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Rozmowy o zainstalowaniu Wi-Fi w składach trwają od kilku lat.


Marek Chraniuk powiedział, że prace nad instalacją Wi-Fi mogłyby się rozpocząć w połowie tego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną braku porozumienia była cena, której żądał Alstom za instalację. Jednak pod koniec zeszłego roku przedstawiciele PKP Intercity deklarowali, że porozumienie jest już blisko.

Marek Chraniuk powiedział, że prace nad instalacją Wi-Fi mogłyby się rozpocząć w połowie tego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną braku porozumienia była cena, której żądał Alstom za instalację. Jednak pod koniec zeszłego roku przedstawiciele PKP Intercity deklarowali, że porozumienie jest już blisko, ale nie stanie się to jednak od razu i nie na wszystkich składach.

W składach Pendolino nadal jest problem nie tylko z dostępem do internetu, ale również złapaniem zasięgu telefonii komórkowej. Przyczyn problemów z zasięgiem w pociągach Pendolino jest kilka. Po pierwsze, składy te mają aluminiową konstrukcję, która działa jak klatka dla fal radiowych. Zasięg sieci komórkowych w Polsce to druga z przyczyn. Pociągi jeżdżą generalnie omijając duże miasta, więc pokrycie telefonii komórkowej jest tam najsłabsze, do tego dochodzi fakt, że pociąg jest po prostu tubą wyciszająca ten słaby sygnał, stad mamy w efekcie sytuację.telefon jest w „sieci”, gdy znajduje się w zasięgu tzw. stacji bazowych.

WiFi w Pendolino jeszcze w tym roku -jakoś ciężko mi uwierzyć w ich realizację.

źródło: IAR

KanAutor |2017-02-06T06:54:37+02:006 lutego 2017 06:54|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. aaa 6 lutego 2017 w 08:38 - Odpowiedz

  nudne to już – ktoś zawalił a teraz to zmieni w sukces

  • mac 6 lutego 2017 w 08:59 - Odpowiedz

   No i to wszystko za nasze podatki :] Witamy w Kaczogrodzie ;p Gdyby to byla firma prywatna to sami by ponosili konsekwencje takich zaniedban, a tak … dodrukuje sie banknotow (ostatnio 23mld extra wpadly – za taki rabunek powinen byc stryczek dla tego co podjal decyzje) i szybki przelewik do PKP.

 2. Henna 6 lutego 2017 w 10:51 - Odpowiedz

  Teraz przy dużych pakietach internetowych to już im dziękuję. Niech sobie żartów nie robią z pasażerów.

 3. KarolSk 6 lutego 2017 w 10:55 - Odpowiedz

  mac: odkąd w USA zniesiono standard srebra i złota, drukuje się tam pieniądze bez opamiętania. Czy na ten temat też się wypowiesz?

 4. MarcoSFR 6 lutego 2017 w 10:55 - Odpowiedz

  Miejmy nadzieje ze zrobia to z glowa i nie bedzie trzeba akceptowac zgody marketingowej od T-Mobile, ze bedzie mozna skorzystac w tabletu bez karty SIM no i ze jesli per SMS to wreszcie zaakceptuja numery zagraniczne. To co TMob uruchomil to klasyczny przyklad spaprania uslugi. Szkoda ze nie maja pojecia jak to spolka matka zrobila w Niemczech… Oj TMob , dluga droga przed Wami do bycia liderem i testy sieci tutaj nie pomoga….

  • Niko 6 lutego 2017 w 20:48 - Odpowiedz

   Wierzysz w bajki, że opy nie będą chcieli zarobić na reklamach

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.