Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy-Aero2: tęczowa CAPTCHA, czy łaciata?

Aero2: tęczowa CAPTCHA, czy łaciata?

Mechanizm autoryzacyjny CAPTCHA korzysta z narzędzia firmy Google reCaptcha, które zapewnia odpowiednią dla potrzeb Aero2 wydajność, niezawodność oraz odporność na rozwiązywanie kodów metodami automatycznymi. Aero2 na Facebooku zaprezentowało grafikę z nowym mechanizmem autoryzacji w BDI.


Co sądzicie… Czy tęczowa CAPTCHA jest czytelniejsza niż łaciata?

źródło: Aero2

Kan

Warto przeczytać:
Aero2: nie mamy wpływu na trudniejsze kody w CAPTCHA

Aero2: były próby ataku na mechanizm Captcha

Aero2 zmienia kody Captcha: Opinie i wnioski dotyczące BDI

Aero2 o wprowadzeniu CAPTCHA i odpowiada na krytykę użytkowników BDIAutor |2014-05-14T07:54:32+02:0014 maja 2014 07:54|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy|Tagi: , , |11 komentarzy

11 komentarzy

 1. JolJol 14 maja 2014 w 06:09 - Odpowiedz

  Witam! Używam Aero2 od ponad roku i gdy wprowadzili Captcha kod wprowadziłem tylko raz… Od ponad miesiąca mam spokój. Tablet ciągle jest zalogowany do konta Google. Polecam nigdy się nie wylogowywać!

  • jakubd 15 maja 2014 w 05:33 - Odpowiedz

   Pojawianie się kodów nie ma związku z tym, czy jesteś zalogowany do konta Google, czy nie, tylko od widzimisię operatora.

  • PROZAK 15 maja 2014 w 05:59 - Odpowiedz

   pojawianie się nowego kodu do zalogowania następuje dopiero kiedy skończy się te 60 minut po wcześniejszym zalogowaniu. Więc jak się nie skończy w sumie sesja godzinna internetu to nie pojawią się kody, a ile razy i przez ile dni wchodzisz w internet nie ma znaczenia.

 2. jo 14 maja 2014 w 06:09 - Odpowiedz

  przykład niby łatwiejszy, ale jak w praniu będzie to też inna sprawa. Firmie zależy no utrudnianiu korzystania z usługi. I będą robi wszystko na granicy prawa by zniechęcić do swoich”usług”.

 3. Stentor 14 maja 2014 w 06:38 - Odpowiedz

  Montowałem zestaw dla kolegi: ruter, modem i Aero2. Ma to służyć jako awaryjne łącze po wykorzystaniu komercyjnego pakietu. Testowałem ten zastaw od początku kodów do ostatniej niedzieli . Przy sporadycznych połączeniach z siecią pracującą na bazie Aero2 kody pojawiały się raz na kilka dni. W przypadku tabletu uruchamianego raz na kilka dni kody pojawiają się po uruchomieniu . W czasie używania przez 2-3 godziny kody już się nie pojawiają . Da się zauważyć że po, wprowadzeniu kodów nie ma problemu z zalogowaniem się do sieci oraz że transfer znacznie się poprawił .

 4. Nowy 14 maja 2014 w 08:02 - Odpowiedz

  Nie sądzę żeby się coś poprawiło. System re-captcha nie nadaje się do takich zastosowań. Serwery Google nie widzą pojedynczych użytkowników tylko aero2 jako całość. Świadome lub nie błędne wpisywanie kodów przez niektórych użytkowników skutkuje podawaniem trudniejszych dla aero2, czyli wszystkich jego użytkowników. Mamy tu do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową co jest niedopuszczalne. Aero2 powinno stworzyć własny system autoryzacji rozróżniający użytkowników, ale na to potrzebne są czas, pieniądze i dobre chęci. Tych ostatnich widocznie brakuje, pewnie nie leży to też w interesie firmy.

 5. FF 14 maja 2014 w 16:06 - Odpowiedz

  A mi co jakiś czas captcha wysakuje. Fakt ze ostatnio zaczela zadziej ale jest. Kod nie jest latwy i na tel czesto po kilku razach dopiero jestem w stanie odgadnąc a kilka razy musialem sobie odpuscic bo nie bylem w stanie. Konsultowalem kod z kilkoma domownikami i nikt nie byl w stanie, ani wspolnie poprawnie go odczytac więc wnioskuje ze cos jest nie tak. NIe wiem jak sie sprawa ma ale skoro firma dostała w zamian za udostepnianie czesci pasma koncesje wiec powinna sie z tego obowiazku wywiazywac bo dostala z tego tytulu setki mln ulgi nie ponoszac oplat ktory by budzet zasilily. Dostep nie powinien byc trudniejszy niz dostep komercyjny a to takim ulatwieniu w necie od Polsatu/Plusa nie slyszalem.

 6. Miami 14 maja 2014 w 16:13 - Odpowiedz

  Ustawienie kodu jest niemal niemożliwe za pierwszym razem, no chyba, że ktoś ma sporo szczęścia i trafi na prostszą kombinację. Każda kolejna próba jest coraz trudniejsza więc już nie ma mowy.

 7. jakubd 14 maja 2014 w 20:07 - Odpowiedz

  Z kodami można sobie poradzić nawet tymi, co są teraz: http://jdtech.pl/2014/05/aero2-i-captcha-sposob-na-latwiejsze-kody.html

  • Miami 14 maja 2014 w 22:02 - Odpowiedz

   Problem w tym, że to ma być internet ogólnodostępny a nie kombinowany. Z wieloma rzeczami można sobie poradzić ale nie każdy ma ochotę starać się zbytnio o to. Tak miało to wyglądać a wygląda na to, że tylko wtajemniczeni wiedza jak. Nie zaczarujesz rzeczywistości która jest nieakceptowalna. Wchodzę, klikam i jest internet. Nie zamierzam się bawić w rozkodowywanie.

 8. openGL 15 maja 2014 w 11:22 - Odpowiedz

  paranoja korzystam z tego przez parę minut raz na tydzień w telefonie jak nie mam wifi i jeszcze muszę kolejne parę minut marnować na rozwiązanie głupiej zgadywanki

  już można zrozumieć że chcą troszkę podokuczać kombinatorom co cały czas wiszą na łączu, ale za takie coś powinni dostać rok kary

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.