Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy-Aero2: nie mamy wpływu na trudniejsze kody w CAPTCHA

Aero2: nie mamy wpływu na trudniejsze kody w CAPTCHA

Mechanizm autoryzacyjny CAPTCHA korzysta z narzędzia firmy Google reCaptcha, które zapewnia odpowiednią dla potrzeb Aero2 wydajność, niezawodność oraz odporność na rozwiązywanie kodów metodami automatycznymi. Aero2 nie ma wpływu na wygląd oraz poziom trudności obrazków reCAPTCHA – tłumaczy Aero2.

Według Operatora poziom trudności może wzrastać wraz z częstością udzielania niepoprawnych odpowiedzi z danego adresu IP użytkownika. – Zarówno 2 tygodnie temu, jak i w ostatni weekend obserwowaliśmy liczne nieskuteczne próby automatycznego rozwiązywania captchy przez niektórych użytkowników BDI, czego efekty są obecnie widoczne dla wielu z Was w postaci trudniejszych kodów CAPTCHA do przepisania. Skutek taki może być również spowodowany próbami „obejścia” recaptcha, poprzez celowe prawidłowe wpisywanie tylko jednego z dwóch słów – tego trudniejszego – dodaje Aero2.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 kwietnia 2014r. Aero2 wprowadził dla Korzystających z Bezpłatnego Dostępu do Internetu („BDI”) mechanizm Completely Automated Public ‚Turing test’ to tell Computers and Humans Apart – automatyczny system do rozróżniania, czy z komputera korzysta człowiek czy automat. Jest on powszechnie przyjęty i używany przez serwisy www, formularze, fora i inne usługi internetowe.


Gdy kod CAPTCHA nie jest czytelny, radzimy aby wcisnąć ikonę „Odśwież” (dwie strzałki obok przycisku „Sprawdź”). Odświeżenie nie jest kwalifikowane jako nieprawidłowa odpowiedź i nie wpływa na jakość captcha. – podkreśla Operator.

źródło: Aero2

Kan

Warto przeczytać:
Aero2: były próby ataku na mechanizm Captcha
Aero2 zmienia kody Captcha: Opinie i wnioski dotyczące BDI
Aero2 o wprowadzeniu CAPTCHA i odpowiada na krytykę użytkowników BDI
BDI Aero2: UKE interweniuje w sprawie kodu Captcha
Aero2 BDI Captcha: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną
Aero2: CAPTCHA w BDIAutor |2014-04-29T07:11:31+02:0029 kwietnia 2014 07:11|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy|Tagi: , , |19 komentarzy

19 komentarzy

 1. FazaFM 29 kwietnia 2014 w 05:16 - Odpowiedz

  Tam się naprawdę trzeba naprodukować żeby wpisać odpowiedni kod.

 2. peterek 29 kwietnia 2014 w 05:26 - Odpowiedz

  Ja próbowałem wpisać z 30 razy i mi się nie udało, a nie mam az takiej wielkiej wady wzroku Z captchem telixa nie mam problemu. Już sam nie wiem czy to internet bezpłatny czy szyfrowany. To chyba ma właśnie odstraszać zwykłych użytkowników. Wpisywanie captcha to jedno, a wpisywanie nierozwiązywalnego captcha to już uniemożliwienie korzystania z BDI i złamanie umowy z UKE.

 3. Marcin 29 kwietnia 2014 w 06:03 - Odpowiedz

  Mieszkamy w PL, tak? To dlaczego mamy wpisywać słowa w innym języku? wszystko fajnie jak ma się minimum 15cali monitor/laptop ale jak ma się notebooka z 10calami to kod już jest praktycznie nieczytelny. gdyby było w jeżyku polskim można by się domyślić co tam ma być.. a tak to lipton.. Znam 4 języki ale nie znam angielskiego i co? już wolę jakby kod był w cyrylicy..

 4. jj 29 kwietnia 2014 w 06:27 - Odpowiedz

  Potwierdzam,
  Te kody to masakra

 5. q 29 kwietnia 2014 w 06:39 - Odpowiedz

  „nie mamy wpływu” a nie można było wybrać prostszego mechanizmu? np. jak tu w komentarzach? Można było tylko celem wprowadzenie captcha nie było dobro użytkowników, a chęć utrudnienia życia i pozbycia się użytkowników BDI …

 6. jo 29 kwietnia 2014 w 07:04 - Odpowiedz

  cwaniaczkom im pasuje, żeby ludzie się męczyli bo zaczną myślec o zmianie aero. PROSTE. W świetle prawa utrudniają dostęp i będzie coraz gorzej.. Od wczoraj te kody na ciemnych tłach to już w ogóle masakra. A za rok wprowadzą coś jeszcze nowego, żeby CI NAJTWARDSI też zrezygnowali. CO NA TO ODPOWIEDNI URZĄD?

 7. JO 29 kwietnia 2014 w 07:07 - Odpowiedz

  a kody w TELIXIE jakoś są czytelne i nie sprawiają trudności, a też spełniają swoją rolę. MOŻNA?? Poprostu aero zamówiło u dostawcy capcha wersję najtrudniejszą i tyle

 8. Miami 29 kwietnia 2014 w 07:57 - Odpowiedz

  Po trzech próbach zrezygnowałem. Zdaje się, że o to pomysłodawcy chodziło.

 9. gfffr 29 kwietnia 2014 w 08:28 - Odpowiedz

  Dotychczas rozwiązywałem tego syfa za pierwszym razem.Teraz po tym udziwnieniu zdarza mi się i3 razy próbować.Tylko ciemniak nie widzi,że jest to celowe utrudnienie w korzystaniu z internetu.Ma na celu zniechęcenie do korzystania.

 10. Kamil 29 kwietnia 2014 w 08:58 - Odpowiedz

  może przyszedł czas na skargę do urzędasów którzy odpowiadają za bezpłatny internet

 11. Marcin 29 kwietnia 2014 w 10:04 - Odpowiedz

  A ciekawe kiedy osoby starsze korzystające z Aero2 złożą skargę.
  Młode osoby mają problem z wpisaniem kodu a nie mówiąc już o osobach które ledwo widzą..
  To pewnie jest nowa forma bezpiecznego internetu –> nie ma szans z niego korzystać więc 100% bezpieczeństwo..

 12. w 29 kwietnia 2014 w 10:07 - Odpowiedz

  Wydaje mi się że ktoś tu jest idiotą skoro pisze : „Aby odblokować Bezpłatny Dostęp do Internetu Aero2 Kliknij tutaj” UKE również rżnie głupa skoro sam operator w chamski sposób jawnie rozpoczął blokowanie usługi !!!

 13. zxc 29 kwietnia 2014 w 10:18 - Odpowiedz

  Odnoszę wrażenie, że mają swoich użytkowników za kompletnych debili. Nikt nie zmuszał ich przecież do korzystania z kapci gogla. Są przecież inne, skuteczne a jednocześnie przyjazne i nie tak uciążliwe metody weryfikacji.

  • wolf 29 kwietnia 2014 w 16:46 - Odpowiedz

   Jakie to są inne skuteczne metody captcha? Mówisz o o jakichś forach z captcha, gdzie spamerowi się nie chce nawet tracić czasu i tego łamać i pójdzie gdzie indziej?

  • PROZAK 30 kwietnia 2014 w 04:27 - Odpowiedz

   captcha to tylko *****, którego łatwo można modyfikować, a tym bardziej zmiana wyświetlania znaków jest bardzo prosta. Te tłumaczenia że nie można to zwykła manipulacja, a jak widzę że niektórzy to łykają, za prawdę objawiona to nic dziwnego że robią ich w „konia” przez całe życie.

 14. Stan Wyjtkowy 29 kwietnia 2014 w 23:23 - Odpowiedz

  Ja korzystam z aero2 do końca maja. Potem proszę o zwrot pieniążków, i niech się pocałują w 4 litery. Zagadka dla pana Solorza – w jakich firmach nigdy niczego nie kupuję ? Specjalnie się postaram, żeby zrobić sobie listę wszystkich firm tego Pana.
  Zadowolony ?

 15. Janusz 30 kwietnia 2014 w 16:46 - Odpowiedz

  Ostatnie kody są nie do zaakceptowania, totalnie nieczutelne. UKE i Aero pewnie są ugadani niestety.

 16. Zbyszek 4 maja 2014 w 06:34 - Odpowiedz

  witam
  w normalnym kraju to by zrobiono z tym porządek ale w Polsce tak musi być władza ma nas w dupie tylko jak wybory to tacy mili co oni nie zrobią , a kody nadal nieczytelne .Urzedy tez nic nie robią po prostu panstwo bezprawia, dlatego kazdemu młodemu mówie jak masz możliwość wyjeżdzaj z tego kraju tu nie ma przyszłości tu trzeba mieć znajomośći by normalnie żyć .

 17. aaaaaaaaa 11 maja 2014 w 19:41 - Odpowiedz

  Nie korzystam z Aero2 ani z Polsatu, dlatego, że są takie utrudnienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.