Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy-Aero2 Captcha w BDI: kolejne wyjaśnienia

Aero2 Captcha w BDI: kolejne wyjaśnienia

Firma Aero2 postanowiła ostatnio utrudnić korzystanie z darmowego internetu mechanizm captcha. Nowy sposób autoryzacji stwarza, jednak ogromne problemy dla wielu użytkowników usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI). A co na to sam operator?

Spółka kolejny raz wyjaśnia, że mogą pojawić się sytuacje, kiedy użytkownik nie może załadować strony bdi.free.aero2.net.pl z przyczyn nie leżących po stronie Aero2.

Informujemy, że do wyświetlaniu kodu CAPTCHA w BDI niezbędna jest przeglądarka działająca w środowisku graficznym z obsługą JavaScript – czytamy na oficjalnym Aero2 FrontPage.

Jeśli w użytkowanej przeglądarce nie wyświetla się mechanizm CAPTCHA, to wejdź na http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/.

W przypadku, gdy nie możesz połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/ , aby odblokować dostęp do BDI Aero2, to sprawdź czy w konfiguracji połączenia sieciowego lub w konfiguracji routera nie masz wpisanych adresów zewnętrznych serwerów DNS (w szczególności serwerów nie należących do Aero2). Adresy serwerów DNS Aero2 otrzymasz dynamicznie w momencie nawiązania połączenia i nie ma potrzeby ich konfigurować ręcznie.

Jeśli korzystasz z przeglądarki, aplikacji lub funkcjonalności przyspieszającej pobieranie stron WWW (np. aplikacja Opera Max, Opera Mini „Ogranicz ilość danych” w przeglądarce Chrome), to wyłącz ją i spróbuj ponownie połączyć się ze stroną, aby wyświetlić kod CAPTCHA.

Pamiętaj, że ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/, można się połączyć jedynie w sytuacji, gdy nie autoryzowałeś jeszcze dostępu do Darmowego Internetu Aero2.

Przypomnijmy, że 3 kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej zwrócił się do spółki Aero2 o przedstawienie wyjaśnień oraz o rozważenie zmian formy prezentowania kodu captcha. Więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: BDI Aero2: UKE interweniuje w sprawie kodu Captcha

Aero2 dostarcza darmowy internet, gdyż wygrało przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz, które nadają się do zbudowania bezprzewodowej sieci LTE. Jednym z warunków postawionych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej było udostępnienie 20% infrastruktury na świadczenie dostępu do darmowego internetu przez trzy lata. Umowa ta wygaśnie 21.12.2016 r.

źródło: Aero2

KanAutor |2014-04-08T09:27:38+02:008 kwietnia 2014 09:27|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy|Tagi: , , , |10 komentarzy

10 komentarzy

 1. jacoslaw 8 kwietnia 2014 w 07:47 - Odpowiedz

  nie będę miał neta na Święta;(
  a nawiasem mówiąc dobrze zrobili bo łącze się za pierwszym razem i jakby lepiej działa (ping).

 2. Marian 8 kwietnia 2014 w 08:18 - Odpowiedz

  Usługa powinna być dla wszystkich którzy chcą z tego korzystać. A ta firma nie powinna wymagać od użytkownika konkretnej przeglądarki lub dodatkowe wtyczki. Skoro u innych operatorów działa konkretna przeglądarka to i tu powinno działać bez zbędnych kombinacji.

  • wiki 8 kwietnia 2014 w 08:34 - Odpowiedz

   Aero2 nie może być usługą konkurencyjną dla usług płatnych. Wynika to z postanowień.

 3. von 8 kwietnia 2014 w 09:01 - Odpowiedz

  Swinstwo co komu przeszkadzalo?nie moze byc normalnie w tym kraju

  • robert 8 kwietnia 2014 w 09:03 - Odpowiedz

   Mnie przeszkadzało, nie mogłem się normalnie połączyć.

 4. domin 8 kwietnia 2014 w 09:21 - Odpowiedz

  Marian, jak ci przeszkadza to idz do salonu i wez komeryjna usluge

  • papies 8 kwietnia 2014 w 16:08 - Odpowiedz

   NIE.
   Usługa miała być dostepna bez żadnych ograniczeń (poza zrywaniem połączeń co 1h i limicie przepustowości początkowo 256 kb/s a później 512kb/s) I TAK MA ZOSTAĆ. CAPTCHA została wprowadzona bezprawnie i mam głęboką nadzieję, że właściciel aero dostanie tak po dupie, że odechce im sie takich cyrkow.

  • mar 8 kwietnia 2014 w 20:32 - Odpowiedz

   Durny ciemniak

 5. dar 8 kwietnia 2014 w 09:27 - Odpowiedz

  Nie jestem ślepy ale mam problem by korzystac z tego rozwiazania…
  W ciagu dnia ok 12x musze wpisywac te kody…Przyjemnosc korzystania z neta spadla do 0! Moze za chwile jeszcze zacznie sie cenzura? Oganiczanie w dostepie do stron? Zwykly uzytkowtnik nie zasysa miliona bajtów przegladajac neta a a to uderzylo wlasnie w takich zwyklych uzytkownikow. Niech postawia Aero2 przed wyborem. Albo darmowy net bez ograniczen w postaci tych kodow… albo Aero2 zegna sie z koncesja. Poniewaz jest to OGRANICZENIE w korzystaniu z bezplatnego neta. Rownie dobrze moga zablokowac dostep do neta miedzy 06-18 w ciagu dnia….

 6. netinek 8 kwietnia 2014 w 19:17 - Odpowiedz

  koncesje zabrac oszustom,kapta niech kulczykowi czy tam solorzowi założą w szalecie,jak zle wpisze to w pory narznie i sie nauczy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.