Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Microsoft, Newsy-Microsoft: SkyDrive zmienia się w OneDrive (wideo)

Microsoft: SkyDrive zmienia się w OneDrive (wideo)

Microsoft postanowił zmienić nazwę swojego wirtualnego dysku. Już wkrótce chmura SkyDrive zmieni swoją nazwę na OneDrive, a to wszystko w wyniku wyroku sądowego.


Gigant z Redmond zarejestrował już domenę onedrive.com dla swojej zrebrandowanej usługi. Microsoft twierdzi, że proces zmiany nazwy zakończy się już wkrótce oraz informuje, że obejmie on całe portfolio tego wirtualnego dysku. Wszystkie pliki przechowywane więc obecnie na kontach SkyDrive i SkyDrive Pro zostaną automatycznie przeniesione na odpowiadające im OneDrive i OneDrive dla firm.

Zmiana nazwy jest wynikiem procesu sądowego Microsoftu z firmą British Sky Broadcasting Group (BSkyB), dotyczącego naruszenia znaku towarowego. 31 lipca zawarto umowę, która zobligowała Microsoft do zmiany nazwy swojej usługi w określonym czasie.

Oto film prezentujący nową odsłonę chmury od Microsoftu:

Źródło: The Verge

SewixAutor |2014-01-27T20:27:56+02:0027 stycznia 2014 20:27|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Microsoft, Newsy|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Fankom 27 stycznia 2014 w 21:22 - Odpowiedz

  Wole pendriva,przynajmniej nikt nie podgląda co na nim mam.

 2. Bita-po 28 stycznia 2014 w 13:57 - Odpowiedz

  A jakie były podstawy roszczeń ze strony BSB ?

  • sewix5 28 stycznia 2014 w 17:55 - Odpowiedz

   Chodzi o słówko „Sky” w nazwie – chodź może trudno w to uwierzyć, BSkyB (nawiasem mówiąc, często skracana do Sky) oskarżyła Microsoft o plagiat znaku towarowego – jego nazewnictwa.

  • Bita-po 28 stycznia 2014 w 18:33 - Odpowiedz

   To już nawet nie jest śmieszne. A mieli opatentowany ten wyraz ? Pewnie nie jedna firma ma w nazwie „one” 😛 i co na to… British Airways ? 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.