Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia-T-Mobile partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

T-Mobile partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Przeszło 100-procentowy wzrost liczby ataków na instytucje publiczne w ciągu kilku miesięcy – tak prezentują się dane dotyczące cyberbezpieczeństwa w Polsce w 2022 roku1. Więcej incydentów w sieci odnotowała także co trzecia firma działająca nad Wisłą. Internet, który każdego dnia oferuje nam coraz bardziej rozbudowane możliwości, z każdym rokiem przyciąga również kolejnych oszustów. Dlatego zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa dynamicznie rośnie.

 

Jako T‑Mobile zostaliśmy partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, które pomogą wykształcić nowych ekspertów w tym obszarze.

 

Przedsiębiorstwa i organizacje publiczne, urzędy i szkoły – niemal każdy podmiot korzysta dziś z wciąż poszerzającego się spektrum możliwości, jakie tworzy wirtualna przestrzeń. Dzięki temu z mnogości dostępnych opcji czerpią również indywidualni użytkownicy internetu. Abyśmy mogli jednak poczuć się bezpiecznie online, nieodzowni są specjaliści troszczący się o ochronę rozmaitych zasobów. Tym samym rola ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa nieustannie rośnie, a osób wysoko wykwalifikowanych w tej dziedzinie poszukuje coraz więcej firm i instytucji publicznych – na jednego kandydata czeka już ok. 7 interesujących ofert pracy

 

W T‑Mobile każdego dnia dbamy o ochronę naszej sieci i oferujemy usługi bezpieczeństwa klientom biznesowym oraz indywidualnym. Zgromadzone przez lata doświadczenie sprawia, że możemy zaproponować szeroką i skuteczną ochronę wielu podmiotom. Jednak specjalistów na rynku wciąż brakuje – i jako firma chcemy przyczynić się do stworzenia możliwości ich kształcenia, aby sieć stała się bezpieczniejszym miejscem. Z tego powodu zostaliśmy partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem, których absolwenci wzmocnią struktury wielu firm i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego.

 

Ochrona na każdym poziomie

Uczestniczki i uczestnicy studiów w Akademii Leona Koźmińskiego zdobędą wiedzę z wybranych aspektów cyberbezpieczeństwa, poznają zasady funkcjonowania krajowego i europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa, a także metody tworzenia i wdrażania strategii i architektury w organizacjach w tym obszarze. Dodatkowo zgłębią techniki używane przez hakerów, wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji do wspierania bezpieczeństwa czy zasady tworzenia i zarządzania zespołami CERT/CSIRT/SOC.

 

Bezpieczeństwo jest ważne

 

Jako T‑Mobile mamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług teleinformatycznych oraz dbaniu o bezpieczeństwo naszych klientów i infrastruktury. Z tego powodu w naszym zespole znajdują się najwyższej klasy specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa, którzy w ramach CERT T‑Mobile oraz Security Operations Center w trybie 24/7/365 chronią dane klientów oraz partnerów firmy. Bezpieczeństwo technologiczne jest dla nas niezwykle ważne, dlatego podejmując współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i brać udział w szkoleniu przyszłych ekspertów.

 1 komenarz

  1. Maniakasp 14 marca 2023 w 21:39 - Odpowiedz

    Jest to bardzo ważne zagadnienie, szczególnie teraz gdy jest dużo dziwnych oszustw 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.