Sieć T-Mobile odparła atak DDoS

„2 grudnia 2021 roku, sieć T-Mobile była celem ataku typu DDoS. Był to największy atak tego typu na sieć T‑Mobile, a według naszej wiedzy również największy bezpośrednio atak na operatora sieci mobilnej w Polsce.”

 

Dzięki szybkiej reakcji naszych zespołów bezpieczeństwa i nadzoru sieci udało się zapobiec zablokowaniu sieci, a działanie krytycznych systemów firmy nie było w żaden sposób zagrożone. Pomimo odparcia zagrożenia nie udało się uniknąć utrudnień w korzystaniu z usług transmisji danych przez część klientów za co serdecznie przepraszamy.

Działania podjęte przez nasze zespoły pomogły ustabilizować pracę sieci, jednak mamy świadomość, że pojedynczy klienci mogą nadal odczuwać utrudnienia.

 

Przeprowadzony atak i jego skutki są poddawane wewnętrznej analizie oraz zostały zgłoszone do odpowiednich instytucji nadzoru rynku.

Autor |2021-12-06T12:58:32+01:006 grudnia 2021 13:30|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Na wynos 6 grudnia 2021 w 18:42 - Odpowiedz

    Co za bełkot. Atak DDoS/DoS polega na zablokowaniu dostępności serwisów. A oni tutaj piszą, że właśnie serwisy nie były dostępne ale z sukcesem zapobiegli atakowi. Złapałam ich za rękę na braku serwisu (telefon nie łączył się z BTSem) a oni twierdzą, że to niebyła ich ręka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.