Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Top7, Wydarzenia-T‑Mobile liderem usług data center w Polsce

T‑Mobile liderem usług data center w Polsce

T‑Mobile Polska, dostawca usług data center posiadający największą ich sieć w Polsce, zamierza kontynuować ich rozwój. Tym razem firma zapowiada budowę nowoczesnego obiektu data center na terenie Warszawy.

Intensywny rozwój data center stanowi jeden z elementów długofalowej strategii T‑Mobile. Firma regularnie inwestuje w swoje obiekty i technologie, dzięki czemu w ciągu dwóch ostatnich lat rozbudowano nie tylko wrocławskie centrum danych, lecz także to położone w Krakowie. Ponadto na Dolnym Śląsku wprowadzono usługę Biura Zapasowego.

 

T‑Mobile stawia na kompleksową usługę dla klienta

Do istotnych przewag operatora należy przede wszystkim kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji usług data center oraz największa sieć tych obiektów w Polsce. Aktualnie firma dysponuje kilkunastoma centrami danych, o łącznej powierzchni ponad 21000m2, spośród których szczególnie rozwija komercyjne obiekty zlokalizowane w Piasecznie, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Dzięki temu klienci T‑Mobile mają możliwość podzielenia swoich zasobów na kilka obiektów, które są połączone poprzez Data Center Network Fabric w technologii VxLAN. Dysponując własną infrastrukturą zarówno sieciową, jak centrum danych, T‑Mobile umożliwia swoim klientom budowę bezpiecznych systemów w modelu Disaster Recovery, które zapewniają ciągłość działania ich biznesu.  

Na ofertę T‑Mobile w obszarze centrum danych składają się: kolokacja sprzętu, zaawansowane usługi dedykowanego hostingu, backup i cloud computing. Ponadto T‑Mobile oferuje kompleksowe usługi transmisji danych i Security, w tym zabezpieczenia przed cyberatakami, między innymi: zarządzany Firewall i WAF, ochronę antyDDoS i całodobowe monitorowanie przez T‑Mobile Security Operations Center. Co więcej, klienci T‑Mobile mogą liczyć na dopasowane do różnorodnych potrzeb rozwiązania, integrujące kompleksowe portfolio operatora.

W rezultacie z kompleksowej oferty korzystają chętnie banki, firmy ubezpieczeniowe i e-commerce, producenci oprogramowania czy jednostki publiczne. Dobrym przykładem potencjału T‑Mobile jest udział w projekcie budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej łączącej placówki edukacyjne na terenie całego kraju, w ramach którego firma udostępniła aż 6 obiektów kolokacyjnych.

 

Nowa inwestycja T‑Mobile w Warszawie

Operator w ramach długofalowej strategii zdecydował się na kolejną inwestycję w obszarze swojej infrastruktury. Na ulicy Szlacheckiej w Warszawie powstanie drugie, nowe i zarazem najbardziej nowoczesne w ofercie T‑Mobile Data Center o powierzchni całkowitej 4400 m².

W nowym obiekcie zastosowane będą najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego i technologicznego. Redundancja łączy telekomunikacyjnych; wyrafinowane systemy zabezpieczeń dostępu do obiektu (czytniki twarzy, odcisku palca czy źrenicy oka) czy odporność ogniowa drzwi i ścian to najlepsza wizytówka nowej inwestycji T‑Mobile. Obiekt wyposażony będzie w bezpieczne systemy zasilania oraz wysokiej klasy systemy chłodzenia, efektywna energetycznie infrastruktura, pozwoli na uzyskanie projektowanej efektywność obiektu PUE na poziomie 1.3.

T‑Mobile uzyskał już pozwolenie na budowę obiektu. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale 2020 r.Autor |2019-12-23T11:21:41+01:0023 grudnia 2019 11:21|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. rikitikiNIKI 23 grudnia 2019 w 14:49 - Odpowiedz

    I dobrze! Niech się rozwijają, potrzebujemy więcej nowoczesnej infrastruktury.

  2. morpheus 29 grudnia 2019 w 20:02 - Odpowiedz

    Tym razem? A to co się fajczyło parę miesięcy temu to gdzie było zlokalizowane?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.