Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Firma Intel kupiła producenta procesorów za 2 miliardy dolarów

Firma Intel kupiła producenta procesorów za 2 miliardy dolarów

Firma Intel nadal aktywnie inwestuje w technologie, związane ze sztuczną inteligencją, a w tym tygodniu ogłosiła o zakupie Habana Labs, izraelskiego producenta chipów AI.

Kwota transakcji szacowana jest w 2 miliardy dolarów, informuje TechCrunch. Zgodnie z warunkami umowy, startup będzie miał rolę niezależnego działu biznesowego Intela. Siedziba Habana Labs pozostanie w Izraelu, a jego zespół zarządzający zachowa swój skład.

Habana Labs została założona w 2016 roku w Tel Awiwie. Najbardziej znane jej produkty to Goya i Gaudi, przeznaczone dla centrów danych. Wydajność Gaudi, jak twierdzi firma, jest czterokrotnie lepsza od systemów opartych na akceleratorach graficznych.

Intel spodziewa się, że wartość rynku układów do sztucznej inteligencji zbliży się do 24 miliardów Dolarów w 2024 roku. Na koniec 2019 roku firma spodziewa się zarobić w tej działce ponad $ 3,5 miliarda — o 20% więcej niż w 2018 roku.

W sierpniu Intel ogłosił pierwszy własny procesor do obliczeń wymagających dużej ilości zasobów związanych ze Sztuczną Inteligencją. Nervana NNP-I (Springhill), oparty o procesor Ice Lake, który pozwala mu radzić sobie z wysokimi obciążeniami przy minimalnym zużyciu energii.

Produkt powstał w wyniku inwestycji Intela w izraelskie startupy, w tym w należące do niego Laboratorium Habana Labs. Procesora Nervana NNP-I w swoich centrach danych używać zaczął niedawno Facebook.Autor |2019-12-21T18:40:09+02:0023 grudnia 2019 07:37|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.