Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, T-Mobile-T-Mobile – LTE na pokładach samolotów (live)

T-Mobile – LTE na pokładach samolotów (live)

Na specjalnej konferencji prasowej Deutsche Telekom, Inmarsat oraz Lufthansa ogłosiły uruchomienie europejskiego systemu dostępu do szybkiego internetu LTE na pokładach samolotów.

Za dostęp do internetu satelitarnego odpowiedzialny będzie Inmarsat, którego sieć połączona będzie z nadajnikami naziemnymi LTE od T-Mobile. Lufthansa weźmie również udział w programie testowym nowej hybrydowej sieci (ok. 300 nadajników), która obecnie rozwija się w Europie. Europejska Sieć Lotnicza (European Aviation Network) łączy satelitę pasma S (S-band) Inmarsatu z komplementarną naziemną siecią LTE udostępnioną przez Deutsche Telekom.


Nowa usługa Lufthansy i partnera technologicznego Inmarsat, jest oparta w dużej mierze na najbardziej nowoczesnej szerokopasmowej technologii satelitarnej Inmarsat – sieci Global Xpress (Ka-band) – i zapewnia stabilny dostęp do Internetu na pokładach maszyn krótkiego i średniego zasięgu. Pasażerowie będą mieć dzięki niej dostęp do sieci na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem WiFi. Sieć umożliwi nie tylko tak proste czynności jak sprawdzenie maili, ale także zapewni dostęp do rozbudowanych aplikacji a nawet streaming. Dodatkowo podróżujący będą również mogli używać swoich telefonów komórkowych do wysyłki i odbioru wiadomości tekstowych, a także transferu danych zgodnie z umową ze swoim operatorem komórkowym. Rozmowy telefoniczne na pokładzie nie będą nadal możliwe, ponieważ mogłoby to przeszkadzać niektórym pasażerom.

źródło: T-Mobile

KanAutor |2015-09-21T10:36:32+02:0021 września 2015 10:36|Kategorie: LTE, Newsy, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. jansebastian 21 września 2015 w 11:03 - Odpowiedz

    Oj dzieje się w DT, widać że telekom rozrasta się już poza rynki telekomunikacyjne

  2. Fanatico 24 września 2015 w 13:42 - Odpowiedz

    No obowiązkowo, teraz telekom nie da sobie rady utrzymać się tylko z usług telko 🙂 muszą szukać możliwości by robić to, co robią najlepiej 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.