Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Plus, Taryfy komórkowe, Testy i opinie, Voip-Plus już oferuje testy nowej usługi – WiFi Calling -(wideo)

Plus już oferuje testy nowej usługi – WiFi Calling -(wideo)

Komfortowa rozmowa przez komórkę na imprezie w klubie mieszczącym się w piwnicy czy miejscu w domu gdzie występują problemy z zasięgiem – niemożliwe? Teraz, dzięki usłudze Wi-Fi Calling, możecie rozmawiać nawet bez zasięgu czerech sieci. Plus jako pierwszy mobilny operator na polskim rynku udostępnia ją właśnie teraz do testów swoim klientom. Jak to działa? Najlepiej sprawdzić samemu. Zapisy już od dziś.


Wi-Fi Calling to nowatorskie i rewolucyjne rozwiązanie. Mimo, że zasięg komórkowy obejmuje praktycznie terytorium całego kraju zdarzają się sytuacje, gdy prowadzenie rozmów wewnątrz budynków jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem problemu jest właśnie Wi-Fi Calling dające możliwość prowadzenia rozmów głosowych wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. W odróżnieniu od popularnych komunikatorów internetowych, korzystanie z Wi-Fi Calling umożliwia przeprowadzanie rozmów z własnego telefonu w taki sam jak dotychczas sposób – z użyciem własnego numeru telefonu komórkowego, dialera czy książki kontaktów.

Usługa Wi-Fi Calling jest absolutna nowością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wdrożyło ją do tej pory zaledwie kilku operatorów. Oferuje ją np. szwajcarska sieć Swisscom, a w Wielkiej Brytanii wiosną bieżącego roku sieć EE udostępniła ją na 150 stacjach londyńskiego metra. Użyte tam rozwiązania wykorzystują fabrycznie wbudowaną funkcjonalność terminala i co za tym idzie ich zastosowanie jest mocno ograniczone liczbą smartfonów, które to oferują.

W Polsce pełnej funkcjonalności WiFi Calling żaden z operatorów komórkowych jeszcze nie udostępnił i Plus robi to jako pierwszy. Co więcej, poprzez zastosowanie specjalnej aplikacji, Plus będzie operatorem, który nie ograniczy dostępu do usługi jedynie do posiadaczy najnowszych smartfonów. Na razie, w formie testów, proponuje ją klientom indywidualnym korzystającym z oferty Plus Abonament.

Jak przyłączyć się do testów? To proste: wystarczy korzystać ze smartfonu z systemem Google Play.

Zgłoszenia do testów przyjmowane są już od dziś na www.plus.pl/wificalling.

W ramach testów prowadzenie i odbieranie rozmów w zasięgu każdego Wi-Fi możliwe będzie całkowicie za darmo. Wszystkie połączenia realizowane za jego pośrednictwem będą się odbywały z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie. Klientów testujących Wi-Fi Calling zachęcamy by wykonywali rozmowy krajowe do wszystkich sieci oraz rozmowy na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Na zakończenie testów Operator poprosi testujących, aby podzieli się swoimi uwagami na temat testowanego rozwiązania i powiedzieli gdzie z niego korzystali, jak oceniają prowadzenie rozmów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi i jak im się to podobało, a także, jeśli coś takiego będzie miało miejsce, co nie spełniło ich oczekiwań.

źródło: Plus

Kan

Testy usługi WiFi Calling w Plusie wspierać będzie kampania reklamowa, której spot można zobaczyć na filmie:Autor |2015-09-21T14:42:20+02:0021 września 2015 14:42|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Plus, Taryfy komórkowe, Testy i opinie, Voip|Tagi: , , , |11 komentarzy

11 komentarzy

 1. lesiobe 21 września 2015 w 15:39 - Odpowiedz

  Ble ble ble nowatorskie i rewolucyjne a, viber , skype, facebook messenger i inne telefony typu voip to pies?

  • Blom 21 września 2015 w 15:45 - Odpowiedz

   Doedukuj się co to jest Wi-Fi Calling.

 2. ryszard kapiacinski 21 września 2015 w 16:32 - Odpowiedz

  o nie zaden wifi calling

  Wifi calling to funkcja w telefonie a nie aplikacja

  Aplikacja to jest od 10 lat jak skype czy inny voip.

  Poza tym co to za glupota aby chwalic sie testami?

  Niech uruchomią dla nas. Testy mnie nie obchodza.

  To jest jeszcze lepsza sciema jak zasieg 4 sieci playa (bo kupujac abo w play masz dwie sieci a po reszte dzwonisz na call center)

 3. lesiobe 21 września 2015 w 18:09 - Odpowiedz

  A mi chodzi o funkcjonalność ,a nie o technologię połączenia . Co mnie za różnica jako endusera tym bardziej ,że zapewne w plusie będzie to kosztować dodatkowo.

 4. swen 22 września 2015 w 04:16 - Odpowiedz

  Plus zawsze jest o krok wcześniej niż konkurencja. Pierwsza sieć wprowadziła smsy. Wszystkie usługi były pierwsze, ostatnio LTE. Noi co im z tego że pchają kasę w rozwój skoro już za pół roku będą to miały wszystkie sieci i to o wiele taniej.

 5. swen 22 września 2015 w 04:23 - Odpowiedz

  Jak wprowadzali smsy to też różne ciołki pisali tak jak dzisiaj „na co mi jakieś smsy jak możym zadzwonić…”

 6. Gregory 22 września 2015 w 08:42 - Odpowiedz

  Znowu będzie jazda na Plusa bo wprowadził nową usługę, a właściwie dwie – usługę medyczną i WiFi Calling. Ta druga wydaje się bardzo interesująca bo to dość nowatorskie rozwiązanie.

 7. Aniek 22 września 2015 w 15:47 - Odpowiedz

  No to mi Plus zaimponował. Nie słyszałam wcześniej o tym rozwiązaniu, ale wygląda, że to bardzo niegłupio pomyślane. Ale niech poprawiają swoje usługi, mi to odpowiada.

 8. Vincenco 23 września 2015 w 16:52 - Odpowiedz

  Wifi calling to niewątpliwe świeża usługa i nie do końca można ją porównywać z Viberem czy skype. Plus testuje i chyba wprowadzi tą usługę, a wtedy uruchomi ją konkurencja (taka jej przypadłość).

 9. Grzegorz 29 września 2015 w 14:51 - Odpowiedz

  Odnoszę wrażenie, że innowacyjność to drugie imię Plusa. I nie powiem, podoba mi się takie podejście. Konkurencja jakaś niemrawa w tej kwestii.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.