Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Plus, Taryfy, Taryfy komórkowe-Plus za obniżeniem taryf w roamingu z Rosją

Plus za obniżeniem taryf w roamingu z Rosją

Polkomtel, operator sieci Plus, parafował „Memorandum dotyczące działań w zakresie obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską”.

W czwartek 21 kwietnia br. w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury Polski oraz Ministerstwa Łączności i Masowej Komunikacji Rosji z udziałem przedstawicieli polskich i rosyjskich operatorów telekomunikacyjnych. Według uczestników spotkania taryfy roamingu muszą utrzymywać się na poziomie, który pozwala zapewnić dostęp obywateli do informacji oraz możliwość korzystania z usług elektronicznych m.in. w czasie wyjazdów do sąsiednich państw. Oznacza to, że obecne stawki między polskimi a rosyjskimi operatorami powinny być obniżone.

Parafujący Memorandum operatorzy obu krajów, w tym Polkomtel SA, operator sieci Plus, potwierdzili gotowość działania na rzecz obniżenia zbyt wysokich obecnie opłat za hurtowe stawki roamingu między oboma krajami i będą kontynuować rozmowy dwustronne, których celem będzie zawarcie dwustronnych porozumień. Rozmowy te powinny być zakończone do końca bieżącego roku. Według uczestników spotkania jako odpowiedni poziom odniesienia mógłby być rozpatrywany poziom międzynarodowych taryf roamingu w Unii Europejskiej.

źródło: Plus

Kan

Autor |2011-04-28T14:23:36+02:0028 kwietnia 2011 14:23|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Plus, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Iomega 28 kwietnia 2011 w 15:34 - Odpowiedz

  I tak powinno być

 2. Tomasz 28 kwietnia 2011 w 19:00 - Odpowiedz

  Rosja jak Rosja, mogliby się zająć obniżeniem stawek na całą Europę i przybliżyć je chociaż do takiego poziomu jaki jest w Heyah, czyli 59gr/min do całej Europy USA i Kanady.. Sama Rosja to pikuś 😉

  • Tomasz 28 kwietnia 2011 w 19:01 - Odpowiedz

   Mowa o połączeniach wychodzących z Heyah za granicę 😉

 3. bruno 28 kwietnia 2011 w 21:00 - Odpowiedz

  Tomasz, jakby nie patrzeć, to Heyah ma najniższe stawki za połączenia międzynarodowe do UE, Kanady, USA, Australii oraz najniższe stawki za połączenia w roamingu na terenie UE.

 4. wisnia 9 maja 2011 w 14:35 - Odpowiedz

  każda zniżka to dodatkowy przywilej, więc nie ma co narzekać. A czy niższe stawki dotyczą głownie roamingu? są jeszcze jakieś dodatkowe przywileje? czy jest mozliwość negocjowania ceny w przypadku gdy mam kilka usług ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.