Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Grupa Orange Polska wśród największych graczy ICT

Grupa Orange Polska wśród największych graczy ICT

Właśnie opublikowano najnowszą edycję Raportu Computerworld TOP 200 podsumowującą 2021 rok na polskim rynku ICT i Orange ma się czym pochwalić. W rankingu „największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce” operator ponownie zajął 1 miejsce. Przychody Orange Polska z usług ICT po raz pierwszy też przekroczyły 1 mld zł.

Orange Polska jest także liderem wśród firm IT o największym zysku netto i czwartą spółką z największym udziałem zysku netto w przychodach z IT. To potwierdzenie, że strategia przynosi rezultaty. Co ważne jest czwartą firmą w Polsce z największymi nakładami na badania i rozwój.

W rankingu największych informatycznych Grup Kapitałowych w Polsce, grupa zajęła 5 miejsce, co oznacza skok o 3 pozycje do góry. To pokazuje, jak umacnia się rola w cyfryzacji firm w Polsce.

 

Świetny rok naszych spółek

 

– To był dla nas dobry rok i wyniki rankingu Computerworld TOP200 to potwierdzają. Dostarczamy klientom usługi jakich potrzebują i ugruntowaliśmy naszą pozycję, jako jednego z czołowych dostawców usług cyfrowych dla biznesu – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu Orange Polska.

 

Integrated Solutions z rekordowymi przychodami ponad 700 mln zł utrzymał 3 pozycję wśród firm integratorskich. Firma jest numerem 1 w sprzedaży rozwiązań IT dla branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej, a w sektorze publicznym jest wiceliderem. Ponadto znajduje się w czołówce firm, które dostarczają rozwiązania dla sektora energetyki (5 miejsce), handlu (6) i telekomunikacji (7). Firma urosła w segmencie sprzedaży do małych i średnich firm (247% dynamiki wzrostu rok do roku). Wśród dostawców rozwiązań dla dużych firm i korporacji Integrated Solutions kolejny rok utrzymał wysoką 5. lokatę.

 

Jeszcze większe ambicje

Należące do Grupy Orange spółki BlueSoft oraz Craftware umocniły pozycje na rynku IT. Obie firmy urosły w 2021 roku o 27%.

Według raportu Craftware jest już 8. firmą w Polsce pod względem przychodów z systemów RPA i automatyzacji procesów biznesowych. Świetnie radzi sobie także na rynku dostawców rozwiązań IT dla przemysłu i budownictwa (6 miejsce).

BlueSoft zrobił wieki postęp w dostarczaniu rozwiązań IT dla branży handlowej. W rok awansował o 34 pozycje w rankingu z imponującą dynamiką wzrostu 504%. Firma jest w gronie największych dostawców usług integracyjnych (5 miejsce) oraz testowania oprogramowania (7 miejsce).

 

– Wyniki Integrated Solutions, BlueSoft, Craftware i zespołów biznesowych Orange potwierdzają urzeczywistnienie wizji Grupy Orange jako partnera transformacji cyfrowej biznesu w Polsce. To motywujące, bo naszą ambicją jest wzmacnianie i rozwijanie tej roli zarówno w procesach transformacyjnych firm jak i instytucji publicznych – dodaje Bożena Leśniewska.Autor |2022-06-30T15:13:56+01:0030 czerwca 2022 16:00|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.