Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Orange, T-Mobile, Taryfy, Taryfy komórkowe-Lepsza łączność na granicy: dodatkowe stacje bazowe i darmowe Wi-Fi

Lepsza łączność na granicy: dodatkowe stacje bazowe i darmowe Wi-Fi

Utrzymanie łączności na terenach przygranicznych i zapewnienie możliwości kontaktu z bliskimi dla uchodźców jest absolutnie niezbędne. Dlatego tam, gdzie było to możliwe, od razu wzmocniono zasięg sieci Orange. W kluczowych punktach, w których pojawiają się rodziny z Ukrainy, operator montuje dodatkowe mobilne stacje bazowe oraz udostępnia darmowe sieci wi-fi. Orange wciąż rozdaje startery i pomaga w ich rejestracji.

 

Od tygodnia ruch polsko-ukraiński w naszej sieci jest ogromny. Z internetu i połączeń głosowych codziennie korzystają dziesiątki tysięcy ludzi, służby państwowe i organizacje humanitarne. Od wielu dni nasze ekipy techniczne pracują 24 godziny na dobę, aby łączność była jak najlepsza.

 

Wspólnie z T-Mobile (współpraca w ramach spółki NetWorks!) uruchomiono dodatkowe mobilne stacje bazowe, które pomagają obsłużyć wzmożony ruch w rejonie granicy polsko-ukraińskiej. Pierwsze z nich działają w Medyce i Horodle. Kolejne stają w innych miejscach przy granicy. To pozwala zdecydowanie poprawić dostępność usług dla klientów oraz gości z Ukrainy korzystających z roamingu własnych operatorów.

Udostępniono też sieci Wi-Fi w punkach recepcyjnych w Korczowej, Dołhobyczowie, Lubyczy Królewskiej, Medyce, Horodle i Przemyślu. W planach mamy kolejne. To pozwoli jeszcze sprawniej i szybciej pomagać uchodźcom.

Na przejściach granicznych i dworcach (np. Przemyśl, Kraków, Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia) cały czas operator rozdaje darmowe startery. Wspiera też przy ich obowiązkowej rejestracji, aby można było od razu korzystać z usług. Na każdej z tych kart – po zarejestrowaniu na podstawie paszportu lub karty pobytu osoby narodowości ukraińskiej – jest miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu.

Tylko w ostatni weekend, od piątku do niedzieli, rozdano i uruchomiono na granicy ponad 25 tys. takich starterów. Łącznie od początku wojny to już ok. 55 tys. sztuk.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.