Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia, Zdrowie-Sadzenie lasu już w połowie kwietnia – Użytkownicy Orange Flex przekazali w akcji EKO GB aż 300 000 GB

Sadzenie lasu już w połowie kwietnia – Użytkownicy Orange Flex przekazali w akcji EKO GB aż 300 000 GB

Zakończyła się pierwsza edycja EKO GB. Użytkownicy Orange Flex przekazali 300 000 GB. Dzięki przesłanym EKO GB, Orange Flex już w kwietniu zasadzi 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. Dziękujemy!

Od 9 lutego użytkownicy Flexa mogli przekazywać w aplikacji swoje niewykorzystane gigabajty na wspólny cel – wymianę ich na m2 bioróżnorodnego lasu, który powstanie w Męcikale na Kaszubach. W miejscu, w którym w 2017 roku huragan spustoszył okoliczne tereny.

Akcja EKO GB spotkała się z dużym zainteresowaniem użytkowników Orange Flex, którzy mogli na bieżąco śledzić postępy akcji w aplikacji i wspólnie z Orange cieszyć się z osiągania kolejnych poziomów. Orange Flex wykorzystał elementy grywalizacji, by motywować użytkowników do przekazywania niewykorzystanych GB. Przelicznik był prosty, każde 30 GB to 1 m2 lasu. Rekordzista wysłał aż 260 GB, czyli przyczyni się do posadzenia 8,6 m2 lasu. Brawo!

Najwięcej EKO GB przesyłali użytkownicy z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic i Krakowa. Nie zabrakło też udziału zagranicznych miast takich jak Los Angeles, Singapur, Moskwa, Bilbao, czy Taszkient. Ponad 65% użytkowników zaangażowanych w akcję EKO GB to osoby w wieku 25-44. Zdecydowanie chętniej swoimi gigabajtami dzielili się mężczyźni, którzy stanowią 72 % zaangażowanych w akcję.

„Z radością dzielimy się informacją, że już w połowie kwietnia 2021 posadzimy 10 000 m2 lasu na Kaszubach. Będzie służył wszystkim – nam, przyszłym pokoleniom oraz naszej planecie. Taki młody las w ciągu roku pochłonie nawet 7 ton CO2. Las Orange Flex powstanie przy wsparciu Fundacji Las Na Zawsze. Postawimy na rdzenne liściaste gatunki – dęby, lipy, graby, brzozy i wiele innych. Bioróżnorodność pełną parą, a to dlatego, że taki las będzie bardziej odporny na huragany i wichury”

„Dziękujemy raz jeszcze wszystkim użytkownikom Orange Flex, którzy zaangażowali się w akcję przekazywania EKO GB! „

2 komentarze

  1. Kacper 6 kwietnia 2021 w 15:20 - Odpowiedz

    Hej 😉 zarejestruj się z mojego kodu do Orange Flex, a otrzymasz 30 zł, które wykorzystasz na doładowanie Flexa lub zwrócisz sobie na kartę.

    Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod FILIP6D9Z (przed wyborem metody płatności i aktywuj swój Plan!

  2. bubble shooter 14 kwietnia 2021 w 12:00 - Odpowiedz

    Zielony kolor natury blaknie, więc jest to dobra kampania na rzecz ożywienia natury. Myślę, że potrzebujemy więcej takich kampanii

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.