Jesteś tutaj:-, Alcatel, Android, Artykuły, Bez kategorii, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek, Sprzęt, Taryfy, Testy i opinie, Top30, Top7-Orange Polska i Ericsson uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Pozwala ściągać dane z szybkością blisko 900 Mb/s

Orange Polska i Ericsson uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Pozwala ściągać dane z szybkością blisko 900 Mb/s

To pierwsze tak duże testy 5G w Polsce, sprawdzające najnowszą technologię w warunkach miejskich. Orange i Ericsson uruchomili 9 stacji bazowych na warszawskiej Ochocie i Powiślu. Do udziału w testach zostaną zaproszeni klienci, którzy będą mogli sprawdzić smartfony Orange Neva Jet obsługujące sieć 5G.

Dostęp do szybkiej sieci, jest dziś tym samym, czym kiedyś był dostęp do dróg i elektryczności.  To kolejny etap wielkiego projektu jakim jest budowa sieci 5g w Polsce. Bardzo się cieszę że go rozpoczęliśmy. Dla nas istotne jest prezentowanie praktycznego wymiaru 5G. – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Dla Polski sieć piątej generacji to szansa na skokowy rozwój gospodarki. Chcemy zrobić wszystko, by zyskały na tym polskie firmy.

marek zagorski 5g

Dzisiaj jesteśmy o krok bliżej do uruchomienia polskiej sieci mobilnej piątej generacji. Technologicznie jesteśmy na to wyzwanie gotowi. Po przeszło dwóch latach testów w laboratoriach i terenie, uruchomiliśmy sieć działającą w stolicy. Do jej testowania zaprosimy naszych klientów, którym udostępnimy smartfony 5G, produkowane specjalnie dla Orange – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

mapa 5g

mapa 5g

Ericsson jest pionierem wprowadzenia technologii 5G na całym świecie. Teraz to nowoczesne rozwiązanie wdrożymy w samym sercu Warszawy. Współpraca z Orange Polska oraz nasze ciągłe inwestycje w Polsce przyczyniają się do wzrostu innowacji 5G,
czyniąc Polskę jednym z wiodących krajów 5G w Europie – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce – Zaczęliśmy jako pierwsi w USA Europie a także w Australii. To doświadczenie jakie zdobyliśmy będzie też użyte w Warszawie. Dzisiaj w Polsce mamy 2000 inżynierów w Krakowie i Łodzi którzy budują sprzęt sprzedawany na całym świecie. A 2 tygodnie temu ogłosiliśmy rozpoczęcie produkcji komponentów do naszych stacji bazowych – dodał Mellor.

Orange Polska i Ericsson wspólnie prowadzą testy, by znaleźć rozwiązania optymalne z punku widzenia zarządzania siecią oraz odpowiadające na potrzeby klientów. Urządzenia tworzące testową sieć działają w oparciu o kanał 80 MHz w paśmie 3,4 – 3,6 GHz, udostępniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. To pasmo jest docelowo planowane do uruchomienia sieci 5G w Polsce. W testach będą wykorzystywane dostępnie obecnie urządzenia obsługujące sieć 5G, w tym ponad 100 smartfonów i routery.

Stacje bazowe zostały rozmieszczone w taki sposób, aby tworzyły spójny zasięg i umożliwiały poruszanie się między nimi bez zrywania połączenia z 5G. Zastosowane rozwiązania pozwalają na przesyłanie danych przez technologię 5G zintegrowaną ze światłowodową siecią szkieletową Orange. Wszystkie testowane stacje bazowe są do niej  podłączone łączem optycznym o przepustowości 10 Gb/s, czyli dziesięciokrotnie szybszym niż standardowo stosowane w sieci 4G Orange Polska. Umożliwia to pobieranie danych z prędkością nawet 1 Gb/s. W trakcie testów podczas konferencji udało nam się uzyskać prędkości nieco ponad 500 Mbit/s – ale trzeba pamiętać, że w tym czasie wszyscy obecni także testowali 5G.

Źródło:
ericsson.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile