Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Taryfy, Taryfy komórkowe-Orange Polska – nasi Klienci nie zapłacą za oddzwanianie na kubańskie numery

Orange Polska – nasi Klienci nie zapłacą za oddzwanianie na kubańskie numery

Orange Polska zdecydował się anulować klientom opłaty za połączenia telefoniczne z kubańskimi numerami, które wykorzystywali oszuści. Poszkodowanych było kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Orange i nju mobile.

Umorzenie opłat jest dobrowolną decyzją firmy, biorącą pod uwagę okres świąteczny i dobro klientów, ale należy ją traktować jako wyjątkową. Prosimy klientów, aby w przyszłości uważali i nigdy nie oddzwaniali na nieznane numery.

Między 28 grudnia 2017 a 1 stycznia 2018 oraz w nocy z 3 na 4 stycznia klienci Orange Polska oraz nju mobile otrzymywali krótkie połączenia wykonywane z numerów z kubańskim prefixem +53. Oszuści wykorzystali świąteczny czas, który poświęcamy zwłaszcza rodzinie i najbliższym, licząc że ludzie będą na nie oddzwaniać i tym samym zapłacą za droższe połączenia.

Niestety wielu klientów dało się nabrać. Dlatego biorąc pod uwagę wyjątkowość czasu i skalę ataku, Orange Polska podjął decyzję o anulowaniu opłat naliczonych klientom dzwoniącym na kubańskie numery wykorzystywane przez oszustów w okresie od 28 grudnia 2017 do 4 stycznia 2018. Dotyczy to klientów wszystkich usług abonamentowych, na kartę, ofert biznesowych, a także klientów nju mobile.

Orange ostrzega przed głuchymi telefonami z… Kuby

Próby wyłudzenia pieniędzy polegające na wykonywaniu krótkich połączeń na losowo wybierane numery w nadziei, że oddzwonią, niestety zdarzają się coraz częściej. Oszuści wykorzystują naturalną chęć sprawdzenia, kto i w jakim celu do nas dzwonił. Oszustom pomaga także podobieństwo prefiksów wielu krajów do stref numeracyjnych w Polsce. Gdy klient oddzwoni na numer należący do oszusta, usłyszy w słuchawce ciszę, sprawiającą wrażenie, że połączenie nie zostało nawiązane. Opłaty za połączenie są jednak naliczane i są wysokie, gdy klient dzwoni na numer znajdujący się np. w egzotycznym kraju. Przed taką formą wyłudzeń przestrzegał między innymi Urząd Komunikacji Elektronicznej. Orange Polska w najbliższym czasie dodatkowo przygotuje i przeprowadzi akcję edukacyjną, aby klienci potrafili skutecznie bronić się przed próbami oszustwa.

źródło: Orange

Kan

Autor |2018-01-05T12:51:14+01:005 stycznia 2018 12:51|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Snja 5 stycznia 2018 w 12:33 - Odpowiedz

  Bardzo dobry ruch pomarańczy. To najlepsza reklama.

  • nikodem 6 stycznia 2018 w 07:56 - Odpowiedz

   Dobrym ruchem by było jakby po godzinie od pojawienia się pierwszych masowych połączeń zablokowali by te numery. Słabe mają systemy monitorujące jak przez 5 dni oszuści wydzwaniali na numery ich klientów. Ciekawe czy to były numery kupione lub wykradzione z jakieś bazy.

 2. krzysieczek1966 5 stycznia 2018 w 13:00 - Odpowiedz

  powinni wprowadzić blokadę numerów międzynarodowych

  • nikodem 6 stycznia 2018 w 08:02 - Odpowiedz

   Nie zrobią tego, bo za dużo pieniędzy by stracili. Tak samo smsy, mmsy premium, 0700 powinno to być domyślnie wyłączone, ale nigdy tego nie wprowadzą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile