Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Taryfy komórkowe, Top30, Top7-Orange – WiFi Calling dla (prawie) każdego Androida

Orange – WiFi Calling dla (prawie) każdego Androida

Orange stworzył aplikację WiFi Calling, która od dzisiaj dostępna jest w Google Play. Jest ona przeznaczona dla klientów Orange. Wystarczy ją zainstalować, zgodzić się by otrzymała dostęp do naszych kontaktów, podpiąć się do WiFi i włączyć. Przy nazwie operatora pojawi się pomarańczowa ikona ze słuchawką, a po drugiej stronie obok znaku WiFi – kluczyk. Od tego momentu wszystkie Wasze rozmowy – zarówno te inicjowane przez kontakty, jak i przez samą aplikację przechodzą przez WiFi Calling.


Rozliczani z nich jesteście, dokładnie tak samo, jak w przypadku rozwiązania zaszytego w oprogramowaniu operatorskim czy producenta. W telegraficznym skrócie – dzwoniąc w Polsce płacicie jak za inne rozmowy krajowe, podobnie dzwoniąc z dowolnego miejsca na świecie do Polski. Jedynie, przy próbach połączenia na numer zagraniczny płacicie jak w przypadku rozmowy międzynarodowej, obojętnie gdzie się znajdujecie. Podobnie jak w rozwiązaniu opartym o oprogramowanie producenta czy Orange – WiFi Calling nie działa za granicą na kartach prepaid.


Z kwestii technicznych – jeżeli szybkość łącza na to pozwala zestawiani będziecie w jakości HD Voice

Warto przed wykonaniem połączenia sprawdzić, czy wspomniane ikonki telefonu i klucza są widoczne. Połączenie jest błyskawiczne, a rozmowa w najwyższym standardzie. Aplikacja jest dostępna dla większość urządzeń z Androidem – zadziała na wersji 5.0 lub wyższej. Hula w najlepsze także na urządzeniach bez oprogramowania Orange, pod warunkiem, że w środku znajduje się SIM Orange Polska.

W przypadku telefonów Dual SIM, jako aktywny musi być ustalony SIM Orange. Jest jednak jedno, dość ciekawe ograniczenie – aplikacja nie zadziała na telefonach, które mają już WiFi Calling wgrany przez producenta lub przez Orange – chodzi o modele Samsung S8, S7 i S6. Oczywiście w tej kategorii mieszczą się także iPhone’y, lecz one nie funkcjonują na Androidzie, tylko na iOS, więc tu temat rozwiązuje się sam. Gdy spróbujecie wgrać aplikację na wspomnianych wyżej Samsungach uda się to, lecz aplikacja nie będzie działać.

Jeżeli macie te telefony, a WiFi Calling jeszcze na nich nie włączyliście czas to zmienić. Poniżej znajdziecie dwa filmy, które Wam w tym pomogą:

WiFi Calling w Orange i nju mobile – co warto widzieć o usłudze

źródło: Orange

KanAutor |2017-07-26T18:05:43+02:0026 lipca 2017 18:05|Kategorie: Android, Newsy, Operatorzy, Orange, Taryfy komórkowe, Top30, Top7|Tagi: , |12 komentarzy

12 komentarzy

 1. Janekkk 26 lipca 2017 w 17:02 - Odpowiedz

  Działa w nju. Sprawdzone.

  • Kan 26 lipca 2017 w 17:21 - Odpowiedz

   Dziękujemy za sprawdzenie i potwierdzenie. Andrzej

 2. adziu82 26 lipca 2017 w 18:19 - Odpowiedz

  Kan link Google ma być przekierowaniem? Bo nie działa. A nie mogę znaleźć jej w sklepie googla.

  • Kan 26 lipca 2017 w 18:27 - Odpowiedz

   Wszędzie gdzie jest słowo WiFi Calling jest link do sklepu Google Play, do pobrania aplikacji. Andrzej

 3. lemur 26 lipca 2017 w 18:44 - Odpowiedz

  Aplikacja nie dziala na S7 w niebrandowanej wersji softa. Mimo iz ten model nie ma natywnego wsparcia na niebrandowanej wersji oprogramowania (XEO) pojawia sie komunikat otym ze „twoj telefon posiada juz natywne wsparcie i aplikacja nie jest ci potrzebna)

 4. Blom 26 lipca 2017 w 19:16 - Odpowiedz

  Jedyne co mnie dziwi, to to, że musi zostać włączony VPN „VoWiFiOrange”, nad którym nie ma kontroli. A tak poza tym to chciałoby się powiedzieć „nareszcie”, świetny ruch ze strony Orange. Widać, że przypuścili szarżę na klienta ofertą, a nie tylko reklamą.

 5. Lenka 26 lipca 2017 w 19:22 - Odpowiedz

  Działa to świetnie. Już myślałam, że Orange olewa klientów którzy kupują smartfony na wolnym rynku.

 6. Vitja 26 lipca 2017 w 19:32 - Odpowiedz

  A w Polsce WiFi Calling działa w prepaid?

 7. Myk 26 lipca 2017 w 20:00 - Odpowiedz

  Ale po co to jest? Wszędzie jest zasięg więc po diabła miałbym tego uzywać? Zeby ulżyć operatorowi i zamiast logować się do BTSa kierować ruch przez sieć?

  • Ovi 26 lipca 2017 w 20:12 - Odpowiedz

   Z tym zasięgiem nie zawsze jest tak różowo. Nawet w domu masz miejsca gdzie nie możesz rozmawiać, bo jest martwa strefa. A tak masz Wi-Fi i zasięg wszędzie

  • Bez upieuale z wszami 26 lipca 2017 w 22:06 - Odpowiedz

   Obiad dokładnie. Mam LTE w domu czyli Wi-Fi jest,ale zasięg słaby. Złącza na parterze,na piętrze jest w miarę ok. Więc sobie to uruchomienie.

 8. Bez upieuale z wszami 26 lipca 2017 w 23:23 - Odpowiedz

  @Bloom co masz na myśli z tym VPN

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.