Jesteś tutaj:-, Orange, Rynek-Integrated Solutions 6 lat na rynku

Integrated Solutions 6 lat na rynku

Integrated Solutions (IS), spółka-córka Orange Polska obchodzi swoje 6. urodziny.


7 czerwca 2011 roku w strukturach największej grupy telekomunikacyjnej w Europie Środkowo – Wschodniej została powołana spółka z ofertą usług chmurowych, rozwiązań bezpieczeństwa IT i data center. Za cel IS postawił sobie połączenie świata IT i telekomunikacji. Pierwszą usługą, którą wprowadzono na rynek był system zintegrowanej komunikacji z chmury (UCaaS, Unified Communications as a Service), który już po pół roku od swojej premiery znalazł odbiorców wśród największych firm i instytucji publicznych w Polsce.

Integrated Solution – nowe projekty z Huawei

Dziś strategia Integrated Solutions opiera się na trzech fundamentach – integracji ICT, synergii z Orange Polska oraz na doradztwie bazującym na wiedzy i doświadczeniu zdobytym podczas realizacji ponad 3500 projektów technologicznych. IS towarzyszy klientom w cyfrowej transformacji zgodnie z koncepcją ewolucji i budowania swojej wartości poprzez kompetencje. Firma obok szerokiego wachlarza usług as a Service, cyberochrony i rozwiązań Smart City, wprowadza do swojego portfolio rozwiązania z obszaru Virtual Reality, IoT i zaawansowanej analityki danych. IS bazuje na partnerstwach z liderami rynku takimi jak: Accenture, Apple, Dell EMC, IBM, Microsoft czy SAS Institute, dzięki czemu jest w stanie oferować wybór najlepszych technologii.

Integrated Solutions ma ponad 400 mln zł przychodu

2017 rok upływa pod znakiem zettabajtów danych, które potrzebują przestrzeni, ochrony i analizy. Priorytetem firm są inwestycje w bezpieczeństwo, rozwiązania analityczne i Internet Rzeczy. CERT Orange Polska wykrył w 2016 roku aż 17199 incydentów bezpieczeństwa. To około 47 incydentów dziennie. 41,11% przypadków stanowiły obraźliwe i nielegalne treści np. spam, a 20,31% przypadków to próby włamań. Według PWC, głównym źródłem wycieku danych w firmach jest wciąż pracownik. Biorąc to pod uwagę i przygotowując naszych klientów do wejścia w życie rozporządzenia RODO, Integrated Solutions oferuje firmom i instytucjom publicznym rozwiązania chroniące przed każdym rodzajem ataku i wycieku danych połączone z audytem zgodności z przepisami RODO – mówi Mariusz Chochołek, Prezes Integrated Solutions.

Orange: Integrated Solutions obchodzi swoje czwarte urodziny

Spektrum naszego działania jest bardzo szerokie, pracujemy nad wieloma projektami z firmami z różnych branż – wraz z naszą spółką-matką rozwijamy platformę klimatyczną EO ClimLab dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Nasi eksperci łączą dane z różnych źródeł uwzględniając lokalną specyfikę Polski, Czech i Rumunii. Dbają także o udostępnianie danych za pomocą API. Pozyskane dane pozwolą m.in. na lepsze zarządzanie sytuacjami kryzysowymi i procesami urbanizacji. Integrated Solutions to dziś już nie tylko integrator ICT, to wszechstronny doradca klienta oferujący swoje wsparcie i know-how w każdym, nawet najbardziej unikatowym projekcie” – dodaje Mariusz Chochołek.


1. raport CERT Orange Polska 2016
2. W obronie cyfrowych granic, czyli 5 rad, aby realnie wzmocnić ochronę firmy przed cyber ryzykiem, PWC, styczeń 2016

źródło: Integrated Solutions

KanAutor |2017-06-07T15:54:30+02:007 czerwca 2017 15:54|Kategorie: Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.