Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Raporty i prezentacje, Taryfy komórkowe-Klienci Orange wysyłają ok. 40 mln SMS

Klienci Orange wysyłają ok. 40 mln SMS

Przeciętny Polak w zeszłym roku wysłał 918 SMS-ów. Liczba wysyłanych przez nas wiadomości tekstowych, mimo że nadal jest wysoka, spada. Przyczyna jest prosta – coraz częściej używamy smartfonów i komunikujemy się ze sobą za pomocą aplikacji internetowych. Ciekawe dane na temat wiadomości tekstowych w sieci Orange opublikował Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy Orange Polska.


Klienci Orange wysyłają ok. 40 mln SMS (w weekend ruch jest o 20-25 proc. mniejszy). – Nasze wieloletnie statystyki wskazują, że najwięcej SMS w jednym dniu wysyłacie w Wigilię – ok. 85 mln (dane z 2015 roku). Ponadto „dniami wiadomości” są: Dzień Kobiet ok. 50 mln (dane z 2015 roku); Walentynki – wzrost SMS niewielki, ale za to MMS pikuje w górę i Wielkanoc ok. 55 mln (dane z 2015 roku). Ciekawą, niedawno zaobserwowaną przez nas modą jest wzrost wiadomości wysłanych w trakcie meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, głównie po każdym golu – skomentował dane Jabczyński.

Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2015 r. Polacy wysłali ok. 52 mld SMS-ów. Uzyskany wynik jest jednak mniejszy o 0,6% w porównaniu z wynikiem z roku poprzedniego. Wiadomości tekstowe tracą na rzecz coraz popularniejszych aplikacji mobilnych, takich jak Messenger czy też WhatsApp. Ich dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez upowszechnienia się smartfonów, których sprzedaż w Polsce w zeszłym roku wyniosła 7,5 mln egzemplarzy.

Przyszłość SMS-ów nie jest jednak zagrożona. Co więcej to zmniejszenie częściowo rekompensuje wzrost liczby wysłanych MMS, których popularność stale rośnie dzięki pakietom i niższym cenom. Coraz więcej jest SMS wysyłanych z różnych systemów i aplikacji do klientów mobilnych – wiadomości autoryzacyjne od banków, czy w komunikacji handlowej itp. Wynika to ze zmian rynkowych i wzrostu popularności bankowości elektronicznej oraz e-commerce.

źródło:Orange

Kan

Autor |2016-11-02T13:40:01+01:002 listopada 2016 13:40|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Raporty i prezentacje, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. berti 2 listopada 2016 w 13:30 - Odpowiedz

  w temacie orange bardziej mnie interesuje ciągły powrót awarii, niech zaczną od tego

 2. qwert 2 listopada 2016 w 13:46 - Odpowiedz

  berti ale po co Cię interesuje żeby się psuło?:) Niech działa poprawnie jak teraz.

 3. wojtas 2 listopada 2016 w 14:05 - Odpowiedz

  @qwert Tak ci orange kazało pisać? co chwila cos nie działa, awaria goni awarię. a kłopoty z zasięgiem legendarne

 4. Petro 2 listopada 2016 w 20:22 - Odpowiedz

  Już nie mają się czym chwalić. Dane mało istotne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile