Jesteś tutaj:-, Newsy, Orange, Rynek-Integrated Solutions ma ponad 400 mln zł przychodu

Integrated Solutions ma ponad 400 mln zł przychodu

Integrated Solutions (IS), wyspecjalizowany integrator ICT należący do Orange Polska, ogłosił wyniki finansowe za rok 2015. Spółka uzyskała 412 mln zł przychodu, czyli aż o 44 proc. więcej niż rok wcześniej. Coraz mocniejsza pozycja firmy w segmencie ICT to także ważny element ogłoszonej przez Orange Polska strategii rozwoju na lata 2016-2018. Operator zamierza systematycznie zwiększać swoją obecność na rynku rozwiązań dla biznesu.

Największe projekty zrealizowane przez IS w 2015 roku to m.in. budowa informatycznej platformy biomedycznej na terenie Data Techno Park, wdrożenie systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim oraz stworzenie platformy komunikacyjnej w Poczcie Polskiej. Poszerzając ofertę, IS postawił na rozbudowę platform chmurowych, usługi data center, smart city oraz rozwiązania bezpieczeństwa teleinformatycznego. Pod koniec roku wprowadził na rynek pierwszą w Polsce usługę ochrony przed zaawansowanym malware z chmury – Malware Protection.

Już drugi rok z rzędu powiększamy swój przychód o ponad 40 proc. To potwierdza, że obrana przez nas strategia rozwoju oferty wpisuje się w potrzeby polskich przedsiębiorstw. Cloud, Internet Rzeczy i cyberbezpieczeństwo to filary cyfrowej transformacji biznesu – wyjaśnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

W 2015, podobnie jak w roku poprzednim, wzrosła także niemal dwukrotnie liczba klientów i użytkowników korzystających ze sztandarowej usługi chmurowej Integrated Solutions – UCaaS (Unified Commmunications as a Service). Na cloud postawiły takie firmy, jak np. SGB-Bank SA, Krakowska SKOK, Onninen Polska czy Bank Spółdzielczy we Wschowie. Nie zabrakło także innowacyjnych projektów związanych z zarządzaniem danymi i bezprzewodową transmisją danych. Dotyczyły one budowy i wyposażenia „bezobsługowych” placówek banków, instalacji systemu zdalnego zarządzania treścią na ekranach zamontowanych na jednym z lotnisk oraz wdrożenia infokiosków w sieci sklepów spożywczych.


Nasze projekty pokazują, że cyfrowa ewolucja skłania firmy do inwestycji w rozwiązania, które nie tylko usprawnią ich bieżącą pracę, zoptymalizują czas i środki potrzebne do realizacji procesów, ale dzięki swojej funkcjonalności stworzą nowe źródła dochodu
– stwierdza Leszek Hołda z Integrated Solutions.

Dostarczając nowoczesne rozwiązania Integrated Solutions systematycznie rozbudowuje także sieć partnerstw. W 2015 roku integrator zyskał tytuł złotego partnera m.in. od Cisco Systems, EMC Corporation, Extreme Networks, F5 Networks, Fortinet, Palo Alto Networks oraz Tufin.

źródło: Integrated Solutions

KanAutor |2016-02-24T10:58:04+01:0024 lutego 2016 10:58|Kategorie: Finanse, Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.