Jesteś tutaj:-, Orange, Rynek, Tablety-Inwestycje w bezpieczeństw IT priorytetem Orange Polska i IS w 2016 roku

Inwestycje w bezpieczeństw IT priorytetem Orange Polska i IS w 2016 roku

Orange Polska i należąca do niego spółka Integrated Solutions (IS), dostawca rozwiązań ICT, w 2016 roku będą inwestować w rozwiązania bezpieczeństwa IT. Już teraz z oferowanej przez IS i Orange usługi DDoS Protection korzysta ponad 20 instytucji finansowych w Polsce. Z kolei pod koniec 2015 roku firmy uruchomiły platformę Malware Protection, pierwszą na rynku usługę ochrony przed złośliwym oprogramowaniem z chmury. W planach są rozwiązania, którą będą zabezpieczać kolejne warstwy infrastruktury IT, systemy ochrony aplikacji webowych i Data Center. Poszerzeniu ulegnie także zakres usług doradczych. Aktualną ofertę audytu bezpieczeństwa sieci i testów wydajnościowych, wzbogacą testy kodu źródłowego i narzędzia sprawdzające poprawność konfiguracji firewalli klienta.


46 proc. więcej ataków na polskie przedsiębiorstwa w 2015 roku, a w ich konsekwencji nawet 5 dni przestoju w pracy firm i 1 mln złotych straty – wnioski z najnowszego raportu PwC* pokazują, że mamy do czynienia z realnym zagrożeniem, a jego skala cały czas rośnie” – stwierdza Dariusz Jędrzejczyk, Dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych i Korporacyjnych, Orange Polska.

Jak wynika z Raportu Orange Insights i „Cyberzagrożenia według polskich firm”, zrealizowanego przez IS, przedsiębiorstwa są świadome zagrożeń z sieci. MSP za najbardziej narażone na szkodliwe działania hakerów uznaje urządzenia mobilne (64 proc.), aplikacje internetowe (42 proc.) i sieć korporacyjną (40 proc.).

Na bezpieczeństwo teleinformatyczne należy patrzeć przez pryzmat całego środowiska IT, w sposób kompleksowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej czy sektora publicznego, które najczęściej padają ofiarą ataków kierunkowych, wycelowanych w konkretne podmioty” – wyjaśnia Andrzej Różański, wiceprezes Integrated Solutions.

Poszerzając ofertę bezpieczeństwa, Integrated Solutions rozwija także współpracę z kluczowymi producentami systemów ochrony. W styczniu firma FireEye przyznała IS tytuł Złotego Partnera. Status Gold trafia do dostawców, którzy odnotowują rosnącą sprzedaż rozwiązań bezpieczeństwa oraz posiadają wymagane certyfikaty technologiczne i handlowe. IS jest jednym z trzech złotych partnerów FireEye w Polsce. Integrated Solutions posiada także złote partnerstwo z F5 Networks, Fortinet, Cisco Systems, Palo Alto Networks czy Tufin. Tworząc ofertę współpracuje również z Arbor Networks, Check Point, Juniper Networks, Intel Security, VMware, Infoblox, Trendmicro i innymi.


*Raport „W obronie cyfrowych granic” oparty na trzeciej edycji badania Stan Bezpieczeństwa Informacji w Polsce. http://www.pwc.pl/pl/media/2016/2016-01-12-liczba-cyberatakow-na-firmy-w-polsce-rosnie.html

źródło: Integrated Solutions

KanAutor |2016-01-26T10:36:09+01:0026 stycznia 2016 10:36|Kategorie: Newsy, Orange, Rynek, Tablety|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.