Jesteś tutaj:-, Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Usługi chmurowe Netii rekomendowane samorządom przez Ministerstwo Cyfryzacji

Usługi chmurowe Netii rekomendowane samorządom przez Ministerstwo Cyfryzacji

Już trzy usługi chmurowe Netii przeszły gęste sito weryfikacyjne i weszły na – realizowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji – platformę  Zapewniania Usług Chmurowych (ZUCH) dla administracji, w szczególności samorządowej.

Realizacja, wzorowanej na rozwiązaniu brytyjskim, Inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji o sympatycznej nazwie ZUCH, czyli systemu Zapewnienia Usług Chmurowych, nabrała tempa po wybuchu epidemii nowego koronawirusa, kiedy to wiele jednostek administracji rządowej i samorządowej stanęło w obliczu przyspieszonej cyfryzacji i boomu na e-usługi publiczne.

Głównym zadaniem systemu ZUCH jest wsparcie w zakresie kwalifikacji systemu informatycznego, umożliwiającej określenie, czy dany system lub jego część może być bezpiecznie włączony do krajowego środowiska chmurowego w usługach publicznych. ZUCH ma też wesprzeć, przede wszystkim JST, w optymalizacji procesu zamawiania usług chmurowych m.in. poprzez wypracowanie umów ramowych z wybranymi dostawcami – a następnie wsparcie w konfiguracji i migracji poszczególnych usług do chmury.

 

1170 390

 

Netia jest jednym z pierwszych dostawców, którzy zdołali przejść drobiazgową weryfikację ze strony Ministerstwa Cyfryzacji i to dla aż trzech kluczowych usług chmurowych z linii NetiaNext: (Netia Compute(wirtualne serwery), Netia DDoS Protection(ochrona przed atakami typu DDoS)  oraz Netia Data Protection(usługa typu backup as a service).

Dzięki temu jednostki administracji, zwłaszcza samorządowej, mają teraz możliwość dużo szybszego, często nawet bezprzetargowego sięgania po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania chmurowe Netii.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.