Jesteś tutaj:-, Inne, Inne, Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Plus, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Nexera nawiązała współpracę z Netią

Nexera nawiązała współpracę z Netią

Nexera zawarła umowę z firmą Netia S.A., która umożliwi Grupie Polsat korzystanie ze światłowodowej sieci dostępowej Nexery na zasadzie BSA (Bitstream Access).

Nexera, hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową o wysokiej przepustowości (NGA), zawarł umowę BSA (Bitstream Access) z firmą Netia, operatorem telekomunikacyjnym należącym do Grupy Polsat. Firmy określiły warunki współpracy i korzystania z infrastruktury światłowodowej Nexery zarówno przez Netię, jak i pozostałe podmioty należące do Grupy Polsat, czyli m.in. Polkomtel, operatora sieci Plus.

 

Cieszymy się, że do grona operatorów korzystających z sieci Nexery dołączy Netia, jedna z największych firm telekomunikacyjnych na polskim rynku. Realizujemy ważne przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans w dostępie do usług cyfrowych. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), budujemy światłowodową sieć dostępową w czterech Regionach kraju, na obszarach, których mieszkańcy nie mieli wcześniej dostępu do stabilnego i szybkiego Internetu.” – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

„Netia ma największe w Polsce, bo już kilkunastoletnie, doświadczenie w świadczeniu usług dostępu do internetu na bazie dostępu hurtowego na dużą skalę. Nasze kompetencje w tym zakresie czynią Netię naturalnym centrum kompetencyjnym w zakresie technologii przewodowego dostępu do internetu dla całej Grupy Polsat”  – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Netia S.A.

„Model biznesowy i otwarta postawa zarządu Nexery sprawiały, że to właśnie z tą firmą zawieramy jedną z pierwszych umów o korzystanie z sieci wybudowanej w ramach POPC. Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami. Będziemy dążyć do tego, aby jak największa część z kilkunastu milionów klientów Grupy Polsat mogła korzystać z najwyższej jakości, światłowodowego dostępu do internetu.” – dodał Andrzej Abramczuk.

 

Ze światłowodowej sieci Nexery korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Firma współpracuje z liderami rynku telekomunikacyjnego, jak również z mniejszymi, lokalnymi podmiotami.

 

„Do grona operatorów korzystających z sieci Nexery systematycznie dołączają nowe firmy. To potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i ważnym dostawcą infrastruktury zewnętrznej. Opieramy się na technologii FTTH, która zapewnia stabilny dostęp do sieci mieszkańcom wsi i małych miejscowości. Dzięki naszej technologii oraz współpracy z operatorami, takimi jak Netia, każde gospodarstwo, przedsiębiorstwo, szkoła, czy instytucja w danym Regionie będzie miało szansę na korzystanie z szybkiego i stabilnego łącza oraz telewizji cyfrowej. Otwieramy lokalnym społecznościom nowe możliwości na lepsze, ciekawsze życie, pracę i prowadzenie biznesu” – dodaje Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Nexera.

 

Do 2021 r. do światłowodowej sieci Nexery podłączonych będzie ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych z 14 obszarów zlokalizowanych w centralnej i północno-wschodniej Polsce, znajdujących się w Regionie Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmińsko-Mazurskim. Szkoły oraz jednostki oświatowe znajdujące się w zasięgu sieci Nexery mają zagwarantowane łącze o minimalnej prędkości 100 Mb/s, z którego mogą korzystać bezpłatnieAutor |2020-05-20T10:45:41+02:0020 maja 2020 10:45|Kategorie: Aplikacje, Inne, Inne, Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Plus, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.