Jesteś tutaj:-, Netia, Newsy, Operatorzy, Voip-Netia o zmianie zapisów w Dokumentach Abonenckich

Netia o zmianie zapisów w Dokumentach Abonenckich

Netia informuje klientów o zmianach, z podjęciem przez Internetia działań zmierzających do wyeliminowania ze wzorców umownych postanowień dotyczących automatycznego przedłużania umów na kolejny czas określony.

W piśmie do klientów czytamy: – informujemy, iż w celu dostosowania wzorców umownych do aktualnie obowiązujących wymogów prawnych, zgodnie z art. 60 a Ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (Dz.U. Nr 171, poz. 1800), od 30 sierpnia 2015 roku wprowadzamy zmianę w obowiązujących wzorcach umownych, która ma na celu usunięcie niedozwolonej klauzuli umownej.

Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niż 30 dni, ulega po upływie okresu, na jaki została zawarta, automatycznemu przedłużeniu na warunkach z ostatniego Okresu Rozliczeniowego, na czas określony kolejnych 12 Okresów Rozliczeniowych, chyba że Abonent na co najmniej 30 dni przed datą upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłużenia Umowy.”

zostało zastąpione treścią:

Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niż 30 dni, po upływie okresu, na jaki została zawarta, ulega automatycznemu przedłużeniu, na warunkach z ostatniego Okresu Rozliczeniowego, na czas nieokreślony, chyba że Abonent na co najmniej 30 dni przed datą upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłużenia Umowy.”

Powyższe postanowienie wchodzi w życie 30.09.2015 roku.

Jednocześnie Operator informuje, że Abonent do dnia wejścia w życie proponowanych zmian może doręczyć Operatorowi pisemne wypowiedzenie Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w przypadku braku akceptacji propozycji zmian. Brak pisemnego oświadczenia Abonenta w powyższym terminie oznacza akceptację zmian.

W przypadku wypowiedzenia Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych związanej z ulgą przyznaną Abonentowi, Operatorowi przysługuje Opłata Wyrównawcza, ze względu na fakt, iż zakres zmian wynika ze zmiany wskazanej w art. 60 a ust. 3 punkt 1) Ustawy Prawo telekomunikacyjne.

źródło: Internetia

KanAutor |2015-07-15T08:01:59+02:0015 lipca 2015 08:01|Kategorie: Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Voip|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. pakierhakierxd 15 lipca 2015 w 07:37 - Odpowiedz

    No i dobrze !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.