Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy-Spreadtrum SC9850 dla platform SoC LTE – rusza produkcja

Spreadtrum SC9850 dla platform SoC LTE – rusza produkcja

Dnia 15 sierpnia lokalnego czasu w Pekinie firma Spreadtrum przeprowadziła w Shenzhen Globalną Konferencję Partnerów 2017 z motywem przewodnim „Infinite Chip, Infinite Intelligence”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 globalnych partnerów firmy Spreadtrum, w tym Intel, China Mobile, China Unicom, China Telecom, Reliance, Vodafone, Orange, Telefonica, TRUE, Smartfren, Mircomax, Google, Huawei, ZTE, OPPO, VIVO, Gionee, Alcatel i Dialog. W trakcie konferencji firma Spreadtrum zaprezentowała strategię marketingową na rok 2017 i ujawniła szczegóły najnowszych produktów gościom z całego świata. Ponadto firma Spreadtrum przedstawiła innowacyjne rozwiązania w zakresie komunikacji mobilnej i internetu rzeczy, w tym terminal motoryzacyjny, komunikację szerokopasmową i systemy bezpieczeństwa finansowego. Wydarzenie było także okazją dla firmy Spreadtrum do zaprezentowania dwóch kompletnych serii wysoko wydajnych, różnorodnych platform SoC LTE: Spreadtrum SC9853I na bazie zaawansowanej litografii 14 nm firmy Intel, ośmiordzeniowej architektury 64-bitowej Intel Airmont i zintegrowanego rozwiązania z 5 standardami łączności oraz Spreadtrum SC9850 o niskim zużyciu energii. Obie serie chipów już są w produkcji masowej.


Działające na podstawie litografii 14 nm firmy Intel chipy firmy Spreadtrum serii SC9853I przeznaczone są na globalny rynek smartfonów na średnim i wyższym poziomie. Wyposażony w procesor o mocy 1.8 GHZ na bazie 64-bitowej architektury ośmiordzeniowej Intel Airmont chip SC9853I zapewnia wysoką wydajność w środowiskach mobilnych przy jednoczesnym bardzo niskim zużyciu energii. Modele serii SC9853I obsługują łącza „downlink” LTE Cat-7 i „uplink” Cat-13 w 5-trybowym standardzie łączności (TD-LTE/FDD-LTE/TD-SCDMA/WCDMA/GSM). Oznacza to, że urządzenie może osiągać prędkości „downlink” do 300 mbps i a „uplink” do 150 mpbs, tym samym umożliwiając korzystanie z internetu w jakości 4G+. Chip umożliwia także obsługę odtwarzania wideo w jakości 1080P HD, wyświetlanie obrazu 18:9 FHD+ (1080*2160) oraz podwójne aparaty w rozdzielczości 16 megapikseli.

Nasz pierwszy wspólny produkt został wprowadzony na rynek wcześniej tego roku w ramach konferencji mobile World Congress. Z przyjemnością kontynuujemy współpracę nad serią SC9853I SoC z firmą Spreadtrum. Litografia 14 nm Intel zapewnia wiodącą w branży PPA i usługi i wsparcie pod klucz. Rozwiązanie to jest idealne w popularnych projektach urządzeń mobilnych, które wymagają wysokiej wydajności i niskiego upływu – skomentował dr Zane Ball, wiceprezes firmy Intel do spraw technologii i produkcji, a także manager generalny litografii Intel. – Firma Spreadtrum w pełni wykorzystała wszystkie zalety litografii 14 nm Intel i dlatego też seria SC9853l zapewnia wyjątkową wydajność i zarządzanie energią, które podniosą satysfakcję z korzystania ze smartfonów wśród globalnych użytkowników” – dodał dyrektor.

Tymczasem seria Spreadtrum SC9850 powstała z myślą o rynkach średniego i niższego poziomu na całym świecie. Chipy wyposażono we wbudowane, czterordzeniowe procesory aplikacji ARM Cortex-A7, a także zintegrowany akcelerator grafiki 3D ARM Mali 820. Seria SC9850 obsługuje 5 standardów łączności (TD-LTE/FDD-LTE/TD-SCDMA/ WCDMA/GSM). Urządzenia zostały wyposażone w możliwość dwukierunkowej agregacji „downlink” Cat-7 do 300 mbps i „uplink” Cat-13 do 150 mpbs oraz obsługę odtwarzania wideo w jakości 1080P HD, wyświetlanie obrazu 18:9 FHD+ (720*1440) oraz podwójne aparaty w rozdzielczości do 13 megapikseli.

Obie serie – SC9853I i SC9850 – zwiększają wydajność przetwarzania na potrzeby podwójnych aparatów. Urządzenia obu serii wyposażono we wbudowaną funkcję 3DNR poprawiającą jakość zdjęć po zmroku oraz funkcje takie, jak przeorientowanie, upiększanie twarzy w czasie rzeczywistym, modelowanie w 3D i rzeczywistość rozszerzoną. W połączeniu z własnym rozwiązaniem firmy Spreadtrum EverMuLTETM produkty te umożliwią korzystanie z dwóch kart SIM, podwójnej łączności 4G oraz podwójnej funkcjonalności VoLTE, co z kolei podniesie satysfakcję z prowadzenia rozmów. Obie serie obsługują aplikacje płatności NFC oraz wyposażone są w centra kontroli czujników na potrzeby całościowych rozwiązań ulepszających obsługę urządzeń.

Platformy SoC LTE firmy Spreadtrum obejmują serię SC9853l na bazie litografii Intel 14 nm, wykorzystującą wysoko wydajne możliwości obliczeniowe i zaawansowane technologie tej firmy. Jesteśmy pewni, że właśnie dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci będą mogli projektować bardziej konkurencyjne mobilne produkty końcowe. Platformy te zapewniają lepszą wydajność, która jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na globalnym rynku LTE. Ponadto zróżnicowane typy chipów LTE pozwolą naszym klientom na skierowanie produktów do kilku warstw rynku” – skomentował dr. Leo Li, przewodniczący i główny dyrektor wykonawczy w firmie Spreadtrum.

Źródło: Spreadtrum Communications (Shanghai) Co., Ltd

KanAutor |2017-08-16T14:03:22+02:0016 sierpnia 2017 14:03|Kategorie: Inne, LTE, Newsy|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

 1. mac 16 sierpnia 2017 w 18:55 - Odpowiedz

  Hmm, Spreadtrum. Fajnie bo to w końcu kolejny gracz na rynku. Niestety urządzenia z ich układami nie mają chlubnej historii jeśli idzie o wsparcie. Montowane są tylko i wyłącznie w typowych chińskich jednorazówkach. Z tej informacji przebija też współpraca z Intel, który ostatnio chętnie romanse z chińskimi firmami projektujacymi SoC na platformie ARM (wcześniej to był Rockchip). Jakby Spreadtrum zapewnił wsparcie w modelu takim jak Qualcomm to by może i pobili MediaTek’a

 2. Pinko 17 sierpnia 2017 w 08:01 - Odpowiedz

  Spreadtrum jest dość popularne nawet w Samsungach czy innych znanych markach. Fajny dźwięk mają.

  • mac 17 sierpnia 2017 w 08:13 - Odpowiedz

   No tak, jakiś tam jeden czy dwa Samsung to miały (w tym jeden model z Tizen’em), ale nie wiem jak tam było że wsparciem. Większość to raczej myPhone itp

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.